NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Adwentu

| dodał:

III Niedziela Adwentu

1. Dziś III Niedziela Adwentu. Ma ona charakter radosny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.

Po Mszy św. o godz. 11.30 i 17.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, oraz 35-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

b) w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

c) we czwartek IV rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

d) w piątek o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.

e) w środę, piątek i sobotę przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

f) w sobotę Adwentowa Spowiedź i Komunia Święta Chorych po domach. Tę posługę sakramentalną rozpoczniemy od godz. 12.00. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Adwentowej Spowiedzi i Komunii Świętej Chorych po domach.

g) w piątek, sobotę i przyszłą niedzielę Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie czas naszego duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Porządek Rekolekcji Adwentowych:

w piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. W piątek o godz. 17.00 Roraty dla młodzieży. Młodzież zapraszamy na rekolekcje w piątek i sobotę na godz. 17.00.

w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30 (roraty dla dzieci), 10.00 i 17.00.

w niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną według porządku niedzielnego. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w Rekolekcjach, a spowiedzi nie odkładać na Wigilię lub Święta. Księża będą spowiadać w czasie rekolekcji na wszystkich Mszach świętych.

3. Jeszcze są świece Caritas na stół wigilijny. Nabyć je można w zakrystii. W zakrystii i przed kościołem do nabycia świąteczny numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”.

4. Na stoliku w nawie głównej są wyłożone czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania.

5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła.

6. W Sali Pielgrzyma przy dzwonnicy i w Księgarni św. Antoniego jest jeszcze do nabycia nasz kalendarz parafialny na 2017 rok.

7.Komunikaty:

a) Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce informuje, iż Wigilia dla Samotnych odbędzie się dnia 19 grudnia o godz. 10.00 w Kawiarni „Lira” w Sokółce. Wszystkie osoby chętne serdecznie zapraszamy.