NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Adwentu

| dodał:

Ikona św. Jana Chrzciciela

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, II Niedziela Adwentu oraz dzień modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie.

Natomiast dzisiejsza taca jest przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że w Adwencie i Wielkim Poście nie ma Procesji Eucharystycznej.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych:

a) Ogólna: aby na całym świecie zostało usunięte zgorszenie, jakim jest zjawisko dzieci żołnierzy oraz o Boże błogosławieństwo na Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii.

b) Misyjna: aby narody Europy na nowo odkryły piękno, dobro i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.

3. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie dowolne św. Mikołaja, Biskupa, godnego naśladowania,

b) we środę wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła,

c) we czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP patronalne święto dziewcząt, Rycerstwa Niepokalanej oraz Sióstr Służek NMP Niepokalanej pracujących w naszej parafii, o których pamiętajmy w naszych modlitwach.

Msze św. będą odprawione we czwartek o godz. 6.00 ? Roraty, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ? Godzina Łaski. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

d) w przyszłą niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa po Mszy św. o godz. 11.30 i 17.00. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby porządkowe i remontowe naszego kościoła.

4. Przypominamy, że nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy, aby wchodzący do kościoła i wychodzący zamykali drzwi kościoła. Wszystkim też wiadomo, że ogrzewanie kościoła kosztuje. Pamiętajmy o tym składając ofiary na tacę. Za każdą ofiarę złożoną w trosce o kościół i sprawy kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do Spowiedzi i Komunii Adwentowej po domach. Zachęcamy również do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.

6. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny w II, III i IV Niedzielę Adwentu po Mszach św. W pozostałych dniach sianko będzie można nabyć w zakrystii po porannych lub wieczornych Mszach św.

7.Komunikaty:

a) Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Być bliżej Boga” odbędzie się dnia 11 grudnia 2016 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku. W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

b) We wszystkie niedziele Adwentu 2016 r, na koniec każdej Mszy Świętej należy odmówić modlitwę w obronie życia nienarodzonych. Celem tej inicjatywy jest podniesienie wśród katolików świadomości świętości życia, przypomnienie nauczania Kościoła na jej temat oraz wzbudzenie w nich pragnienia obrony życia w swoich środowiskach.

O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę ochrony życia. Spójrz, o Matko, na niezliczone dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat. Spraw, abyśmy, jako naród całkowicie Tobie oddany, potrafili odważnie stawać w obronie nienarodzonych i stanowić prawa chroniące życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię Życia.

Zdrowaś Maryjo…