NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Adwentu

| dodał:

Wieniec Adwentowy

1. Dziś I Niedziela Adwentu i rozpoczęcie Nowego Roku Liturgicznego pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

2. W tym tygodniu:

a) we środę Święto św. Andrzeja Apostoła oraz dzień imienin naszego ks. Andrzeja, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając mu obfite Boże łaski.

b) we czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Po porannej adoracji we czwartek spotkanie z Gronem Przyjaciół Seminarium Duchownego w Białymstoku, w sali na nowej plebanii.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

d) w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne w kaplicy Matki Bożej Różańcowej zakończone Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, II niedziela Adwentu, oraz dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Z tej racji w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie; natomiast ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną Białostocką.

W przyszłą niedzielę Msza św. Roratnia o godz. 6.00 zostanie odprawiona w intencji pracowników Służby Zdrowia w Sokółce i ich rodzin.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. Patronować nam będzie w tym świętym czasie Adwentu Matka Boża. Pomocą w przeżywaniu Adwentu będą Roraty i Rekolekcje Adwentowe przewidziane na 16-17-18 grudnia 2016 r., tj. piątek, sobota i IV Niedziela Adwentu.

Przypominamy, że Roraty będą odprawiane w niedzielę i święta o godz. 6.00, a w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przychodzą na Roraty we środy na godz. 17.00, a w soboty na godz. 7.30 z lampionami. Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w Roratach.

Młodzież bierze udział w Roratach w piątki o godz. 17.00.

4. Przeżywając Adwent nie zapominamy o chorych i cierpiących. Dla tych osób, które nie mogą przyjść do kościoła organizowana jest Spowiedź i Komunia Święta Adwentowa po domach w sobotę 17 grudnia od godz. 12.00. Chorych należy zgłaszać do księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej podając dokładny adres chorego. Do chorych w dniu 17 grudnia kapłani sami udadzą się do ich domów z posługą sakramentalną. Prosimy nie odkładać Spowiedzi Adwentowej Chorych na inne dni czy też na Święta Bożego Narodzenia.

5. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. „Bóg zapłać” ofiarodawcom indywidualnym.

6. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2017 roku.

7. W zakrystii są rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy do nabycia tych świec.