NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIV Niedziela Zwykła /Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata/

| dodał:

Adam Chmielowski - Ecce Homo, źródło: Wikipedia

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, połączona z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii, ich rodziców i opiekunów z przygotowanym Programem Eucharystycznym, na którą serdecznie zapraszamy zaangażowanych w Eucharystyczny Ruch Młodych i chcących należeć do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Szczególnym przeżyciem dzisiejszej Uroczystości Chrystusa Króla będzie Msza św. o godz. 15.00, podczas której złożymy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Tej uroczystości będzie przewodniczył ojciec duchowy AWSD ks. prof. Dariusz Sokołowski. Poprzedzi ją Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Msza św. koncelebrowana o godz. 15.00 będzie odprawiona w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty oraz Akcji Katolickiej.

Po Mszy św. zostanie wykonany koncert „Błogosławieni miłosierni” przygotowany przez scholę i orkiestrę młodzieżową pod dyr. ks. Michała.

Z racji na tę uroczystość nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Dziś za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Aby lepiej przeżyć dzisiejszą uroczystość i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zachęcamy do nabycia katolickiego czasopisma „Dobre Nowiny”, które jest poświęcone tej Uroczystości. Znajdziemy w nim całą treść Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

b) we wtorek wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, patronki chórów i schól kościelnych. Z tej okazji we wtorek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chóru parafialnego, pana organisty i schól parafialnych.

c) we czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Kapłanai Towarzyszy ? Męczenników,

d)w piątek ? wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej ? patronki kolejarzy. Do wspólnej modlitwy w intencji pracowników kolei i ich rodzin zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

e) w przyszłą niedzielę I niedziela Adwentu rozpoczynająca Adwent oraz Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

3. Adwent to czas podwójnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Chrystusem w pamiątce Jego Narodzenia i gdy przyjdzie sądzić w Dniu Ostatecznym.

Podczas Adwentu będą odprawiane Roraty:

w niedziele i święta o godz. 6.00,

w dni powszednie o godz. 6.30,

dla dzieci we środy o godz. 17.00 i w soboty o godz. 7.30,

dla młodzieży w piątki o godz. 17.00.

Rekolekcje Adwentowe są przewidziane na piątek, sobotę i IV niedzielę Adwentu, tj. 16-17-18 grudnia b. r.

Tradycyjnie w całej Polsce w okresie Adwentu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając te świecę wspieramy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od przyszłej niedzieli świece Caritas można będzie nabyć w zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

4. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2017 roku.

5. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. W ubiegłą niedzielę na tacę złożono ofiarę w kwocie 11.351,70 zł. „Bóg zapłać” za tę ofiarę. W ubiegłym tygodniu za prace konserwatorskie wnętrza kościoła zapłaciliśmy 50 tys. zł.