NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

Eugeniusz Kazimirowski, Jezu ufam Tobie, 1934 Źródło: Wikipedia

1. W dzisiejszą niedzielę zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. dziękczynna za łaski Roku Jubileuszowego zostanie odprawiona dziś w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00 w naszym kościele. Tej Mszy św. będzie przewodniczył delegat Arcybiskupa Metropolity ks. prof. Andrzej Proniewski, Rektor AWSD, który rok temu otwierał Drzwi Miłosierdzia naszego kościoła.

Na tę Mszę św. wszystkich naszych parafian i parafian całego Dekanatu Sokólskiego serdecznie zapraszamy. Niech w tym dniu jeszcze obficiej spłyną na nas łaski Bożego Miłosierdzia.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Kościół prześladowany.

Dziś rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w parafii Bożego Ciała na Zielonym Osiedlu o godz. 16.00.

2. W tym tygodniu:

Trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Białostockiej Farze. Nabożeństwo Nowenny codziennie o godz. 18.00. W tym tygodniu również trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w przyszłą niedzielę. Nabożeństwo tej Nowenny w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej Nowennie.

a) w środę Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia Patronki naszej Archidiecezji, połączona z 10-tą rocznicą Ingresu J. E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego i zakończenie Nowenny Opieki MB Ostrobramskiej Mszą św. o godz. 18.00 w Białostockiej Farze.

Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, i 17.00. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

b) w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,

c) w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy,

d) w sobotę wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy,

e) w przyszłą niedzielę  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, połączone z Jubileuszowym Aktem przyjęciaJezusa Chrystusa za Króla i Pana, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów, połączona z przygotowanym programem Eucharystycznego Ruchu Młodych pod opieką s. Małgorzaty Eucharystki i ks. Michała.

Dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do ERM-u, a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii.

Szczególnym przeżyciem Uroczystości Chrystusa Króla będzie Msza św. o godz. 15.00 podczas której złożymy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Tej uroczystości będzie przewodniczył ojciec duchowy AWSD ks. prof. Dariusz Sokołowski.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Ta Msza św. w koncelebrze będzie odprawiona w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty oraz Akcji Katolickiej.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zostanie wykonany koncert „Błogosławieni miłosierni” przygotowany przez scholę i orkiestrę młodzieżową pod dyr. ks. Michała.

Z racji na te okoliczności w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.