NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła

| dodał:

"Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga". Ps 17

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 liturgiczne przyjęcie ministrantów do asysty biskupiej. Pamiętajmy o nich w modlitwie, wypraszając wszelkie potrzebne łaski w ministranckiej gorliwej posłudze.

Dziś o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci klas III-cich Szkół Podstawowych przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na listopad:

a) ogólna aby kraje, które przyjmują dużą liczbę uchodźców i wysiedleńców, były wspierane w swoim wysiłku solidarności oraz za dusze w czyśćcu cierpiące,

b) misyjna aby w parafiach kapłani i osoby świeckie współpracowali w służbie wspólnoty, nie poddając się pokusie zniechęcenia.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek rozpoczęcie w Bazylice Archidiecezjalnej w Białymstoku Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Nabożeństwa Nowenny będą odprawiane w Farze o godz. 18.00. Na Nowennę są zaproszeni wierni całej Archidiecezji. Parafie naszego Dekanatu Sokólskiego biorą udział w Nowennie w środę 9 listopada, będzie to w Nowennie dzień poświęcony Małżeństwom i Rodzinom Archidiecezji Białostockiej. Dlatego serdecznie zapraszamy małżeństwa i rodziny naszego dekanatu i naszej parafii oraz wiernych do Katedry Białostockiej we środę na Mszę św. o godz. 18.00 której będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Ciereszko.

We środę na Nowennę do Katedry Białostockiej o godz. 18.00 z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarem. Organizację wyjazdu autokarem zajmuje się ks. Kamil i on udziela szczegółowych informacji. Zapisy na wyjazd w zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej. Wyjazd autokarem do Białegostoku we środę 9 listopada o godz. 16.30 z parkingu przy kościele. Liczymy na udział rodzin i małżeństw oraz wiernych z naszej parafii.

W Nowennie Opieki NMP Ostrobramskiej jest przewidziany dzień dla kapłanów oraz Liturgicznej Służby Ołtarza we czwartek 10 listopada oraz dla młodzieży w sobotę 12 listopada o godz. 16.00 jako „Dzień u Mamy”.

Matka Boża Miłosierdzia wszystkich serdecznie zaprasza.

b) we środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

c) we czwartek  wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,

d) w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa oraz Święto Niepodległości Ojczyzny 98 rocznica Odzyskania Wolności przez Naród Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w piątek o godz. 10.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział dzieci i młodzieży. Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W Święto Niepodległości Ojczyzny na ulicach Sokółki i przed kościołem zbiórka pieniężna na Sokólski Fundusz Lokalny, jako pomoc dla zdolnych i niezamożnych uczniów z gminy Sokółka.

Z racji Święta Niepodległości w piątek nie ma postu.

W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

e) w sobotę wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika,

f) w przyszłą niedzielę zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. dziękczynna za łaski Roku Jubileuszowego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Tej Mszy św. będzie przewodniczył delegat Arcybiskupa Metropolity ks. prof. Andrzej Proniewski, Rektor AWSD, który otwierał rok temu Drzwi Miłosierdzia naszego kościoła. Na tę Mszę św. wszystkich naszych parafian i parafian całego Dekanatu Sokólskiego serdecznie zapraszamy. Niech w tym dniu jeszcze obficie spłyną na nas łaski Bożego Miłosierdzia.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Kościół prześladowany.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w parafii Bożego Ciała na Zielonym Osiedlu o godz. 16.00.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia” z ciekawymi artykułami na listopadowe wieczory.

5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła.

6. Informujemy, że prowadzona zbiórka pieniędzy na Wszystkich Świętych na cmentarzu grzebalnym była prowadzona bez naszej wiedzy i zgody. W tym roku nasza parafia nie ogłaszała zbiórki na cmentarzu i jej nie prowadziła.