NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła

| dodał:

Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych dzień szczególnej czci świętych znanych i nieznanych cieszących się chwałą zbawionych. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

Po Mszy św. o godz. 11.30, czyli Sumie Nieszpory Żałobne oraz procesja na cmentarz grzebalny z Różańcem i Wypominkami za zmarłych.

Taca na Wszystkich Świętych na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

b) we środę 2 listopada Dzień Zaduszny Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ofiarowane za zmarłych polecanych w Wypominkach. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze św.

Msza św. o godz. 10.00, jeśli dopisze pogoda w Dniu Zadusznym, zostanie odprawiona na cmentarzu grzebalnym, przy Krzyżu. Będzie to Msza św. składkowa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na Mszę św. o godz. 10.00 na cmentarz udajemy się indywidualnie.

c) we czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

d) w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

W Bazylice Metropolitalnej Białostockiej w piątek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych biskupów i kapłanów.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 w przyszłą niedzielę, liturgiczne przyjęcie ministrantów do asysty biskupiej. Pamiętajmy o nich w modlitwie, wypraszając wszelkie potrzebne łaski.

O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci i rodziców klas III-cich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Od Dnia Zadusznego codziennie w listopadzie przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30, będzie odmawiany Różaniec, a we wtorki Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w Wypominkach. We czwartki Różaniec z Wypominkami będzie odmawiany po wieczornej Mszy św.

4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania Odpustu:

  1. nawiedzenie cmentarza grzebalnego,
  2. odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św.
  3. modlitwa za zmarłych ? np. Anioł Pański,
  4. stan łaski uświęcającej.

W Dniu Zadusznym można uzyskać Odpust Zupełny jeden raz przez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy na tych samych warunkach jak wyżej. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza można uzyskać Odpust Cząstkowy. Dlatego też zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjmowania Komunii św. oraz zdobywania odpustów, aby je ofiarować za zmarłych i w ten sposób pomóc duszom czyśćcowym skrócić ich pobyt w czyśćcu i dostać się do Nieba.

5. W zakrystii zapisujemy Wypominki za zmarłych.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Składamy serdeczne „Bóg zapłać” przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi Szkół rolniczych w Sokółce Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy wzięli udział w porządkowaniu alejki i cmentarza w ubiegłym tygodniu.

„Bóg zapłać” mężczyznom i kobietom z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce za sprzątanie wokół cmentarza i na cmentarzu. Pomagało wiele osób. „Bóg zapłać”. Jednak nie wszyscy wyznaczeni pomagali.

7. Bardzo prosimy pomnikarzy, aby betonowe elementy ze starych pomników nie wyrzucali do lasku czy też na wyrobisko. Do utylizacji betonów są specjalne przedsiębiorstwa. Prosimy też, aby gruzów i innych odpadów z prywatnych budów oraz prywatnych śmieci nie wrzucać do śmieci cmentarnych. Cmentarz doprowadzono do porządku. Teraz dołóżmy starań, aby ten porządek utrzymać. Prosimy o ograniczenie dekoracji cmentarnych.

8. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła. „Bóg zapłać” dla Koła Żywego Różańca Mężczyzn za złożoną ofiarę na ten cel.

9. Ostatnio wkrada się do naszego kościoła jakaś praktyka bałaganiarska. Pojawiła się osoba, czy też kilka osób, które przynoszą do przedsionka kościoła przeróżne papierzyska o przeróżnej treści i składują je na stoliku w przedsionku kościoła wprowadzając w ten sposób bałagan w kościele. Apelujemy do sprawców tego bałaganu o zaprzestanie takiej praktyki.