NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny czas naszej szczególnej pamięci i troski o misje w świecie. Modlitwą i ofiarą wspierajmy misyjne dzieła Kościoła.

Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na misje.

2. W tym tygodniu:

a) w piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz dzień imienin zmarłego ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

b) w przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej zapisujemy wypominki za zmarłych.

4. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym w tym tygodniu społecznie porządkujemy cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego i ołtarza polowego, wywożenie śmieci. W związku z tym sprzątaniem w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców wsi i ulic Sokółki:

a) we wtorek: Gieniusze, Mićkowa Hać, Wierzchjedlina oraz Sokółka: ul. Grodzieńska domy prywatne,

b) we środę: Malawicze Górne i Dolne, Igryły, Zawistowszczyzna, Maślanka, Wysokie Laski oraz Sokółka: ul. Kresowa,

c) we czwartek: Kundzicze, Zamczysk, Tartak i Słojniki oraz Sokółka: ul. Mariańska i Gęsia,

d) w piątek: Kraśniany, Karcze, Kuryły oraz Sokółka: ul. Łąkowa i Norwida,

e) w sobotę: Bachmatówka i miejskie Nowiny i ul. Lewickiego.

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. każdego dnia będą potrzebne ciągniki z furmankami lub przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły i worki. Porządkując mogiły swoich bliskich nie zaśmiecajmy mogił sąsiadów.

5. W tym roku pragniemy także rozpocząć porządkowanie drzewostanu naszego cmentarza grzebalnego, o czym zapowiadaliśmy we wcześniejszych ogłoszeniach.

Komisja Konserwatorska Województwa Podlaskiego zakwalifikowała 49 drzew rosnących na naszym cmentarzu do usunięcia, jako zagrażających życiu nawiedzających cmentarz i pomnikom cmentarnym. Zwróciła też uwagę i ostrzeżenie co do podstępnej praktyki celowego zasuszania drzew powodując, że te drzewa zasuszone stają się zagrożeniem. Ta praktyka jest karalna i na mocy prawa konserwatorskiego będą wyciągane konsekwencje. Sprawców tej praktyki łatwo ustalić. Nikt obcy nie będzie zasuszał drzew przy grobach nie należących do jego rodziny.

Wycinka drzew na naszym cmentarzu jest trudna i będzie prowadzona przez firmę mającą do tego uprawnienia wyłoniona w przetargu. W tej sprawie są prowadzone rozmowy i będziemy o ustaleniach tych rozmów informować. Wycinkę drzew na cmentarzu pragniemy rozpocząć od listopada i na bieżąco będziemy informować o przebiegu wycinki i problemach z wycinką związanych.

6. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła.

7. Na stoliku w nawie głównej są wyłożone katolickie czasopisma. Serdecznie zachęcamy do nabywania tych czasopism oraz kartek za Ojczyznę.