NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła

| dodał:

Jan Paweł II, źródło: Wikipedia

1.Dziś kolejna 38-ma rocznica wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Dziękujemy Bogu za dar świętego Jana Pawła II i jego posługę apostolską i zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny dziś na godz. 17.00.

2.W tym tygodniu:

a)w poniedziałek ? wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Męczennika.

W poniedziałek odbiór darów ziemi (warzywa, ziemniaki, zboże) na Seminarium Duchowe w Białymstoku. O godz. 9.00 dostarczone dary będą odebrane przez Ks. Prokuratora Seminarium Duchownego wraz z klerykami z parkingu przy kościele. W zorganizowaniu przekazania tych darów prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

b)we wtorek ? Święto świętego Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji we wtorek o godz. 14.00 zostanie odprawiona w kaplicy naszego szpitala w Sokółce Msza św. w intencji pracowników sokólskiego
ZOZ-u na którą serdecznie zaprasza ks. kapelan Tomasz Oświeciński.

c)we środę ? będziemy przeżywać patronalne święto Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce i II-gą rocznicę odsłonięcia pomnika Jana Pawła II przy budynku Gimnazjum. Msza św. w intencji całej społeczności Gimnazjum zostanie odprawiona w naszym kościele we środę o godz. 8.15.

Po Mszy św. dalszy ciąg programu uroczystości w budynku Gimnazjum, który wypełni Festiwal Piosenki Oazowej. Do udziału w przeżywaniu patronalnego święta Gimnazjum nr 1 w Sokółce Dyrekcja i uczniowie Gimnazjum serdecznie zapraszają.

d)w czwartek ? wspomnienie świętego Jana Kantego, Prezbitera.

e)w piątek ? wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa oraz 10-ta rocznica prekonizacji J. E. ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. W naszych modlitwach wypraszajmy Ks. Arcybiskupowi liczne Boże łaski i opiekę Matki Bożej w Jego pasterskim posługiwaniu

f)w sobotę ? 38-ma rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

g)w przyszłą niedzielę ? niedziela misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, naszej troski i modlitwy za misje. Taca będzie przeznaczona na misje.

3.W zakrystii zapisujemy na Wypominki za zmarłych, a w dni powszednie w kancelarii. Za zmarłych polecanych w Wypominkach w Dzień Zaduszny zostaną odprawione Msze św. w naszym kościele. Na stoliku w nawie głównej kościoła są wyłożone kartki z nadrukiem do wpisywania zmarłych polecanych w Wypominkach. Prosimy z nich korzystać.

4.„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu i w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby kościoła. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i porządkowe naszego kościoła zebrano na tacę kwotę 10.002,70 zł 1$ i 50 eurocentów. „Bóg zapłać” dla KŻR z ul. Polnej za ofiarę złożoną na ten cel.

5.Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VI Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi.

W naszej parafii istnieje już od roku wspólnota Ministrantów Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy w młodości byli ministrantami i chcieliby nadal służyć Bogu. Wszelkich informacji udziela ks. Andrzej.

6.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, a w związku z tym czeka nas porządkowanie cmentarza i terenu wokół niego. Trzeba posprzątać alejki i drogi dojazdowe oraz usunąć śmieci. Sprzątanie społeczne rozpoczniemy od wtorku po przyszłej niedzieli. Wszystkim porządkującym mogiły przypominamy o zachowaniu porządku i należytym szacunku dla miejsca poświęconego, którym jest cmentarz i dla mogił na nim się znajdujących. Porządkując mogiły swoich bliskich, nie zaśmiecajmy mogił sąsiadów. Bardzo prosimy, aby prywatnych śmieci nie przywozić do śmieci cmentarnych i nie wrzucać betonowych elementów po starych pomnikach do pojemników na śmieci.

7.W zakrystii i w Sali Pielgrzyma jest do nabycia kalendarz parafialny na rok 2017 jako pamiątka życia religijnego naszej parafii.