NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła

| dodał:

Dziesięciu trędowatych, James Tissot, XIX w.

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVI-sty Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II ? Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej racji przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla biednych, a zdolnych uczniów, prowadzona przez młodzież Gimnazjum Nr 1 imienia Jana Pawła II w Sokółce pod opieką ks. Tomasza i s. Iwony - Służki.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont wnętrza naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.W tym tygodniu:

a)we wtorek ? wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża,

b)we środę ? wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana, założyciela między innymi Zgromadzenia Sióstr Służek Maryi Niepokalanej, pracujących w naszej parafii. Pamiętajmy o siostrach Służkach w modlitwach wypraszając dla Nich obfitość Bożych łask i nowe powołania do ich zgromadzenia.

c)w piątek ? Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach wypraszajmy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkolnictwa Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej posłudze młodemu pokoleniu. W tej intencji w szczególny sposób będziemy się modlić na wieczornej Mszy św. i różańcu.

d)w sobotę ? wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

e)w przyszłą niedzielę ? kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Msza św. w intencji Ojczyzny w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę ? wszystkich serdecznie zapraszamy.

3.W zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej zapisujemy wypominki za zmarłych.

4.Nasza parafia wydała katolicki parafialny kalendarz na rok 2017 rok, upamiętniając w nim wydarzenia z życia parafii. Można go nabyć w Sali Pielgrzyma, zakrystii i księgarni św. Antoniego. Nabywając ten kalendarz wspieramy finansowo prace remontowe kościoła.

5.Przed kościołem i w zakrystii do nabycia czasopismo„Drogi Miłosierdzia” z ciekawymi i pożytecznymi artykułami.

6.„Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego z Bogusz i ofiarodawcom indywidualnym za złożone ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

7.Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VI Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi.

W naszej parafii istnieje już od roku wspólnota Ministrantów Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy w młodości byli ministrantami i chcieliby nadal służyć Bogu. Wszelkich informacji udziela ks. Andrzej.

8.Komunikaty:

a)Żyjemy w podzielonym narodzie. Coraz więcej w nas zniechęcenia, złości, zawiści i zniewoleń. Wzrasta liczba rozwodów. Wielu ludzi żyje w lęku, depresji, niepewności. Potrzebujemy interwencji Boga w poważnych problemach, których sami nie rozwiążemy, potrzebujemy Bożego Miłosierdzia. A warunkiem otrzymania Bożego Miłosierdzia jest pokuta. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich na Wielką Pokutę do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie 15 października w potężnej modlitwie pokutno-przebłagalnej będziemy prosić o przebaczenie grzechów popełnionych w Polsce, uwolnienie od więzów zła, uzdrowienia nas i naszych relacji. Nasza wspólna, żarliwa modlitwa na Jasnej Górze może wiele zmienić. Przyjedź, by modlić się za swoją rodzinę i całą Polskę. Więcej informacji na stronie www.wielkapokuta.pl, tam też można zgłaszać zorganizowanie grupy.

b)Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na cykl spotkań o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego ? największego poety, który tworzył w Białymstoku. Pierwsze spotkanie pt. „Słowo i dzieje” odbędzie się w piątek, 14 października 2016 r. o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz oraz historyk prof. Józef Maroszek. Spotkanie uświetni koncert muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz sielanek autorstwa Franciszka Karpińskiego.

c)Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 16 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.