NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła

| dodał:

V-ta rocznica przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego

1. Dziś pierwsza niedziela października, V-ta rocznica przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kościoła i Uroczysty Dzień Eucharystii w naszej Archidiecezji. Główna Uroczystość Dnia Eucharystii u nas o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 11.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na październik:

a) Ogólna aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej zawsze kierowali się poszanowaniem prawdy i autentycznym zmysłem etycznym,

b) Misyjna aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii.

3. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

b) we środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy,

c) we czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

d) w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

e) w sobotę odbędzie się Dzień Seniora z Matką Bożą Różanostocką. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a
o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej.

Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Klub Seniora w Sokółce do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

f) w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski, a wraz z tym dniem zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla biednych a zdolnych uczniów.

Taca w przyszłą niedzielę na cele remontowe i konserwatorskie wnętrza kościoła.

4. Od przyszłej niedzieli zapisujemy wypominki za zmarłych.

5. Przypominamy, że od jutra Msze św. wieczorne w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00.

6. Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta także po Sumie.

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i piątek przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.15, a dla młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

7. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

8. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje (ulotki) i zapisy w zakrystii u ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.