NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła

| dodał:

Fiodor Bronnikow, Łazarz przed bramą bogacza, (1886). Źródło: Wikipedia

1. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana i I rocznica śmierci Ks. Prof. Infułata Stanisława Strzeleckiego.

b) we środę wspomnienie św. Wacława, Męczennika i 23-cia rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Edwarda Kisiela, oraz 8-ma rocznica beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki.

c) we czwartek Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Odpust św. Michała w naszej parafii, imieniny ks. Michała i rozpoczęcie 40-godzinnego Nabożeństwa w naszej parafialnej wspólnocie. 40-godzinne Nabożeństwo poprowadzi o. Mariusz Redemptorysta.

2. Porządek 40-godzinnego Nabożeństwa:

a) we czwartek Odpust św. Michała. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci, o 17.30 Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży. Po Mszy św. o godz. 11.30, czyli po Sumie Procesja Eucharystyczna.

b) w piątek wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 z udziałem dzieci i o 18.00 z udziałem młodzieży.

c)w sobotę ? wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła, pierwsza sobota miesiąca oraz imieniny Sióstr Eucharystek ? siostry Teresy zakrystianki i siostry Teresy z Biura Pielgrzyma.

Msze św. z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i o godz. 18.00 z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pielgrzymów.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

W sobotę tradycyjnie po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja różańcowa ulicami Sokółki ? Grodzieńską i Białostocką ? do Krzyża ? Pomnika Roku Jubileuszowego, stojącego przy wjeździe do Sokółki od strony Białegostoku, i rozpocznie październikowe Nabożeństwo Różańcowe.

Swoją obecnością na tej procesji dajemy żywe świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Krzyża oraz do Matki Bożej.

Do uczestnictwa w procesji zapraszamy mieszkańców wszystkich sokólskich parafii i okolic wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. Uczestników procesji prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów oraz śpiewników. Procesja zakończy się Apelem Jasnogórskim przy Krzyżu.

Z soboty na niedzielę nocne czuwanie modlitewne w kościele przed Najświętszym Sakramentem do godz. 24.00.

Serdecznie zapraszamy wiernych naszej parafii i parafii sąsiednich do wzięcia udziału w tym czuwaniu.

d) w przyszłą niedzielę 2 października pierwsza niedziela miesiąca, Uroczysty Dzień Eucharystii, 5-ta rocznica przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kościoła.

Główna Uroczystość Eucharystyczna odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła, pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Pozostałe Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, 10.00 i 13.00. We czwartek, piątek i sobotę w czasie 40-godzinnego Nabożeństwa nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Program 40-godzinnego Nabożeństwa jest wywieszony w gablocie przy kościele.

Z racji na spodziewaną większą ilość uczestników niedzielnej liturgii parking przykościelny będzie zamknięty dla samochodów od godz. 8.00 w niedzielę. W niedzielę parking będzie przeznaczony tylko dla ludzi uczestników Mszy św. o godz. 11.00. Dla przybywających pielgrzymów będą wyznaczone parkingi na samochody osobowe i autobusy. W miarę możliwości starajmy się być dla pielgrzymów życzliwi i gościnni.

3. Informujemy, że Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta także po Sumie z wyjątkiem przyszłej niedzieli. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawione tylko po wieczornej Mszy św.

Do uczestnictwa w modlitwie różańcowej wszystkich serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Szczególny udział w modlitwie różańcowej biorą dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 16.15, a młodzież w piątek, ale na różaniec przychodzą codziennie.

4. Od poniedziałku (3.10.) Msze św. wieczorne będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, dlatego Nieszpory Eucharystyczne we czwartki będą odprawiane o godz. 16.30.

5. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.