NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś obchody 96-tej rocznicy Bitwy nad Niemnem. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za poległych w Bitwie Niemeńskiej o godz. 10.00. W tej Mszy św. weźmie oddział Strzelców Podhalańskich.

Dzisiejszej niedzieli patronuje św. Stanisław Kostka patron dzieci i młodzieży oraz Ojczyzny.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie świętych Męczenników Koreańskich.

b) we środę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

c) w piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana, również 70-ta rocznica powstania Koła Łowieckiego „Żubr”. O godz. 18.00 Msza św. w intencji członków tego Koła i poświęcenie sztandaru.

d) w sobotę Piesza Pielgrzymka Służb Granicznych i Celnych. Powitanie Pielgrzymów przy naszym kościele o godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Pielgrzymów w kościele. Do wspólnej modlitwy i pielgrzymowania Pracowników Służb Celnych i Granicznych i ich rodzin ? zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie w kościele rodziców dzieci komunijnych.

3. Zbliżają się Uroczystości Eucharystyczne w naszym kościele w niedzielę 2 października. W związku z przygotowaniem tych uroczystości we wtorek o godz. 10.00 na nowej plebanii spotkanie komitetu organizacyjnego tego samego co zawsze. W tym roku będziemy obchodzić 5-tą rocznicę przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do Kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

4. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby remontowe kościoła w ubiegłą niedzielę na tacę i w ubiegłym tygodniu. Na tacę zebrano ofiarę w kwocie: 10.811 zł 33? i 2$. „Bóg zapłać” dla Kółka Żywego Różańca z ul. Kołłątaja 48 w Sokółce i osobom indywidualnym za złożoną ofiarę na ten cel.

5. Komunikaty:

a)Msza Święta z okazji święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek, 23 września br., o godz. 9.30 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych oraz ich rodziny.

b) OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU odbędą się w dniach 24 - 28 września br. W programie między innymi:

KONCERT PIOTRA RUBIKA pt. „Z powodu mojego imienia”, czyli Oratorium prześladowanych za wiarę - w sobotę, 24 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.

PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej - w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.30. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: wtorek i środę.

CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży - we wtorek, 27 września, o godz. 18.45 w Katedrze.

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego - w środę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze.

Do uczestnictwa w powyższych wydarzeniach serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

c) DZIEŃ JEDNOŚCI ROLNICZEJ odbędzie się w niedzielę, 25 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

d) W dniach 24-25 września 2016 roku odbędzie się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zachęca do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny. Można to zaproponować małżonkom w niedzielę 25 września podczas każdej niedzielnej mszy świętej, albo na wybranej Eucharystii.

Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 1 października 2016 roku /sobota/ o godz. 18.00 Katedra Białostocka. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko.

e) Dnia 20 września 2016 roku w Asyżu odbędzie się Spotkanie Międzyreligijne, któremu przewodniczyć będzie Papież Franciszek. Ojciec Święty poprosił wszystkie Kościoły partykularne o modlitewne wsparcie tego wydarzenia i ustanowił 20 września br. "Dniem modlitw w intencji pokoju". Proszę więc, aby tego dnia we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej do modlitwy wiernych włączyć wezwanie o pokój na świecie.