NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła

| dodał:

Guercino, Powrót syna marnotrawnego (1654-55). Źródło: Wikipedia

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Przez cały tydzień będziemy rozważać problemy i cele wychowawcze dzieci i młodzieży i modlić się o Dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla wychowujących i wychowanków. Serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie w tej intencji.

Msza św. o godz. 7.00 zostanie odprawiona dziś z udziałem motocyklistów Rajdu Katyńskiego.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi połączone z kolejną rocznicą zwycięstwa pod Wiedniem.

b) we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

c) we środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W środę zapraszamy wszystkich parafian należących do wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i nowe osoby, które chciałyby należeć do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

d) we czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Również w czwartek Ruch Rodzin Nazaretańskich rozpoczyna kolejny rok formacyjny Mszą św. o godz. 18.00. Po niej zapraszamy na spotkanie na nowej plebanii.

e) w piątek wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników oraz 16-sty dzień miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

f) w sobotę 77 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach pamiętamy o poległych obrońcach Ojczyzny.

g) we środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

h) w przyszłą niedzielę 96-ta rocznica Bitwy Niemeńskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w Bitwie Niemeńskiej o godz. 10.00. W tej Mszy św. weźmie udział oddział Strzelców Podhalańskich, potomków tych, którzy walczyli w Bitwie Niemeńskiej na naszych ziemiach. Do udziału we wspólnej modlitwie za Ojczyznę i bohaterów Bitwy Niemeńskiej wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Komunikaty:

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała o udzieleniu pomocy materialnej ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórkę ofiar do puszek na ten cel należy przeprowadzićwe wszystkich parafiach w niedzielę, 18 września 2016 r. Zebrane fundusze należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej.