NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

O godz. 11.00 Gminne Dożynki w Malawiczach Dolnych na placu przy Szkole Podstawowej.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Żywego Różańca na wrzesień:

a) Ogólna, aby każdy przyczyniał się do dobra wspólnego i budowy społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką oraz o łaskę dobrego przeżycia zbliżającego się 40-godz. Nabożeństwa w naszej parafii połączonego z Dniem Eucharystii i Odpustem św. Michała.

b) Misyjna, aby chrześcijanie, uczestnicząc w sakramentach i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek rozpoczęcie roku formacyjnego grupy Matki w Modlitwie, Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie w salce na nowej plebanii.

b) we środę parafialne wykopki. Ludzi dobrej woli prosimy o pomoc w wykopkach. Pracę rozpoczniemy ok. godz. 9.00.

c) we czwartek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, 18.00. Poświęcenie ziarna na zasiew po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.

Również w czwartek zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów, asystę i ministrantów seniorów na Mszę św. o godz. 18.00 rozpoczynającą kolejny rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne przy wspólnym ognisku, gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

d) w piątek odbędzie się XVI-sty Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku. Rozpoczęcie Marszu o godz. 10.00 przy pomniku katyńskim obok Filharmonii; następnie Msza św. w kościele Ducha Świętego w Białymstoku o godz. 11.30.

Do udziału w Marszu serdecznie zapraszamy Sybiraków i ich rodziny oraz młodzież i chętnych.

e) w sobotę zakończenie XVI-stego Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego w Sokółce. Motocykliści przybędą do nas ok. godz. 17.00-18.00. Oddadzą hołd pomordowanym w Katyniu i Sybirakom przy pomniku Sybiraka na naszym placu przykościelnym, pozostaną na nocleg, a w przyszłą niedzielę wezmą udział we Mszy św. o godz. 7.00 rano.

Jak zwykle otoczmy motocyklistów Rajdu Katyńskiego naszą życzliwością i przyjdźmy na spotkanie z nimi.

f) w przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dlatego podczas Mszy św. o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła, natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

4. Za złożone ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” anonimowemu darczyńcy za ofiarę złożoną na ten cel.

5. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Eucharystki: siostrę Małgorzatę i siostrę Teresę. Niech Bóg obdarza zdrowiem i błogosławi na każdy dzień posługi w naszej parafii.

6.Komunikaty:

a) Piesza pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 10 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.

b) Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 11 września br. i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej na Wzgórzu Krzyży, godz. 12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego.

Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy serdecznie wszystkich pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie.