NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII Niedziela Zwykła

| dodał:

ŚDM Kraków 2016, źródło: http://diecezja.waw.pl/

1. Dziś w wigilię wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. święcenie samochodów i pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na misje i remont kościoła.

2. W tym tygodniu:

Będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży w Polsce pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Główne obchody rozpoczną się 26 lipca i potrwają do końca miesiąca. Od 28 lipca z młodymi będzie przebywał papież Franciszek.

We czwartek papież Franciszek odprawi Mszę św. na Jasnej Górze o godz. 10.30. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa, a w sobotę czuwanie z papieżem. W niedzielę 31 lipca pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Posłania kończącej 31-sze Światowe Dni Młodzieży. Więcej szczegółów na ten temat na plakatach, w mediach i Internecie.

a) w poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, Męczennika, patrona kierowców.

b) we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny oraz dzień modlitwy za babcie, dziadków i osoby starsze.

c) w piątek wspomnienie św. Marty.

d) w przyszłą niedzielę zakończenie miesiąca lipca.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdecznie „Bóg zapłać”.

4. Przez cały ubiegły tydzień przeżywaliśmy spotkania z pielgrzymami Światowych Dni Młodzieży. Dostarczyły one nam wiele przeżyć i refleksji, a nade wszystko doświadczenia powszechności Chrystusowego Kościoła i ducha wspólnoty.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tych spotkań składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” naszym władzom miasta, gminy i powiatu za wsparcie finansowe i za zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa. „Bóg zapłać” Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej. „Bóg zapłać” firmom wspomagającym, a także za dar pączków z Bogusz i inne dary serca.

5. Komunikaty:

a) 30. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca ? 12 sierpnia 2016 roku. Zapisy na pielgrzymkę:Sokółka ? parafia św. Antoniego, od 27 do 29 lipca po Mszy św. wieczornej w holu na starej plebanii.

Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.