NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI Niedziela Zwykła

| dodał:

Jan Vermeer - Chrystus w domu Marii i Marty, 1654-56. Źródło: Wikipedia

1.Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. W programie młodzieżowych spotkań ma miejsce również nasza Kolegiata Sokólska z Cudem Eucharystycznym i Drzwiami Miłosierdzia. Dlatego rozpoczynający się dziś nowy tydzień, będzie bogaty w spotkania z młodymi pielgrzymami z kraju i zza granicy. I tak:

Dziś po południu przybywa do nas grupa Kanadyjczyków, która weźmie udział w wieczornej Mszy św., a w poniedziałek we Mszy św. o godz. 6.30.

We środę o godz. 15.00 nawiedzi nas międzynarodowa grupa młodzieży pod opieką ojców Jezuitów i po Koronce do Bożego Miłosierdzia odprawi Mszę św.

Piątek będzie dniem nawiedzenia naszej świątyni przez największą grupę młodzieży zorganizowaną przez Archidiecezję Białostocką. Młodzi pielgrzymi przybędą do nas w piątek pociągiem w godz. 10.00-10.30 i wezmą udział we Mszy św. o godz. 12.00 celebrowanej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Po Mszy św. obiad pielgrzymów i o godz. 15.00 przejazd do Świętej Wody.

W sobotę przybędą pielgrzymi z Angoli i odprawią Mszę św. w naszej świątyni o godz. 10.00.

Przybywających do nas pielgrzymów otoczmy naszą gościnnością i serdecznością i weźmy udział w nabożeństwach sprawowanych przez pielgrzymów.

2. W tym tygodniu:

a) we środę wspomnienie bł. Czesława, Kapłana.

b) w piątek święto św. Marii Magdaleny (od obecnego roku wspomnienie św. Marii Magdaleny otrzymało rangę święta).

c) w sobotę święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy.

d) w przyszłą niedzielę z racji przypadającego w poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie święcenie samochodów i pojazdów na parkingu przy kościele. Z okazji święcenia pojazdów będą zbierane ofiary na misje i remont kościoła.

3. W ubiegłą niedzielę na remont wnętrza kościoła zebrano na tacę ofiary w kwocie 12.810 zł 3$ i 2?. Ofiarodawcom za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” dla Koła Żywego Różańca z ul. Broniewskiego za ofiarę 300 zł złożoną na ten cel.

Dla orientacji w ubiegłym tygodniu wykonawcom konserwacji wnętrza kościoła wpłaciliśmy 20 tys. zł plus opłaty na bieżące utrzymanie kościoła i otoczenia.

4.Komunikaty:

a) W dniach 20-25 lipca 2016 roku Archidiecezja Białostocka będzie gościć ok. 800 młodych z 18 krajów świata w ramach pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Dla przybywających do nas pielgrzymów będzie to czas poznania naszego Kościoła lokalnego oraz życia i kultury mieszkańców Białegostoku jak też całego regionu. Przyjmijmy naszych gości z otwartym sercem. Niech będzie to czas wzajemnego ubogacania się doświadczeniem życia i wiary. W miarę możliwości bądźmy z nimi tam, gdzie będą mieli swoje spotkania, modlitwy, koncerty.

Bardzo zapraszamy, zwłaszcza młodzież naszej Archidiecezji, na Mszę Świętą w dniu 21 lipca br. (czwartek) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Po Mszy Świętej młodzi ze śpiewem i modlitwą przejdą z Katedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi przekazanie Iskry Miłosierdzia. Dokładny program pobytu młodzieży znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej: www.betania.bialystok.pl i stronie Archidiecezji: www.archibial.pl.

Po zakończeniu 5-dniowego pobytu w naszej Archidiecezji, dnia 25 lipca br. goście udadzą się do Krakowa na centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Papieża Franciszka.

b) LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Sokółce (poniedziałek) 18 lipca za Urzędem Miasta, pl. Kościuszki 1. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Więcej informacji na plakatach w gablocie.