NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XV Niedziela Zwykła

| dodał:

Johann Karl Loth, Miłosierny Samarytanin, ok. 1676. Źródło: Wikipedia

1. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

b) we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.

c) we środę wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników.

d) w piątek wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.

e) w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny serdecznie zapraszamy.

3. Jutro wyrusza Piesza Pielgrzymka z naszego kościoła do Mariampola zorganizowana przez siostrę Julię. Rozpoczęcie pielgrzymki jutro Mszą św. o godz. 6.00 rano.

4. Silne wichury i burze dotknęły nasz region i naszą parafię. Wyrządziły szkody na cmentarzu grzebalnym i przy kościele łamiąc drzewa. W sprawie drzew na cmentarzu grzebalnym i przy kościele interweniowaliśmy u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w wyniku czego odbyła się wizja lokalna Komisji Konserwatorskiej, która podejmie decyzję odnoście do drzew objętych prawem konserwatorskim. O zaleceniach Komisji Konserwatorskiej będziemy informować.

Z przykrością musimy stwierdzić, ze wiele drzew na cmentarzu grzebalnym zostało specjalnie zasuszonych, co powoduje dodatkowe utrudnienia i zagrożenia.

5. Komunikaty:

a) Zapraszamy na 5 Rowerową Pielgrzymkę z Białegostoku na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa 7 dni ? od 3 do 10 sierpnia 2016 r. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie roweru oraz zgłoszenie się poprzez stronę internetową www.rowerymka.pl Na stronie internetowej podane są również wszelkie niezbędne informacje o
pielgrzymce oraz kontakt do organizatorów.

b) LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Sokółce (poniedziałek) 18 lipca za Urzędem Miasta, pl. Kościuszki 1. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

c) SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują liderów do kolejnej edycji obu programów. To właśnie Liderzy zorganizują pracę tysięcy wolontariuszy w 950 lokalizacjach w całej Polsce i sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Lider może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy ? związanych z zarządzaniem zespołem, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych. Także w województwie podlaskim można zostać liderem Paczki lub Akademii. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Czekamy do 15 lipca.