NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz ks. Tomasz. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Białostocką Kurię Metropolitalną, natomiast przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dom opieki prowadzony przez siostry Katarzynki.

2. Intencje modlitewne dla Kół Żywego Różańca na lipiec:

a) Ogólna, aby były szanowane ludy rodzime zagrożone w swojej tożsamości, a nawet istnieniu.

b) Misyjna, aby Kościół Ameryki Łacińskiej i Karaibów poprzez misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowioną siłą i zapałem.

3. W tym tygodniu:

a) we środę wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej.

b) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi.

c) w piątek wspomnienie świętego Jana z Dukli, Kapłana.

d) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Za ofiary złożone na ten cel w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Z przykrością informujemy, że do śmieci na cmentarzu grzebalnym przywożone są śmieci i różne odpady od osób i firm prywatnych. Pracownicy MPO przy wywożeniu śmieci z cmentarza grzebalnego są zaskoczeni rodzajem takich śmieci: przedmiotów i odpadów, które nie mają nic wspólnego ze śmieciami cmentarnymi. Można było spotkać w śmieciach pampersy, stare buty, worki z butelkami po alkoholu i stare materace.

Apelujemy do sumień winowajców, aby zaprzestali tych nieuczciwych praktyk. Wywóz i utylizacja śmieci bardzo wiele kosztuje parafię, wiedząc, że są prowadzone kosztowne prace remontowe i konserwatorskie w kościele.

Prosimy kamieniarzy, aby betonowych części ze stary pomników nie wrzucać do pojemników na śmieci.

5. W zakrystii i przed kościołem do nabycia archidiecezjalne czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

6. Komunikaty:

W dniach 16 - 25 sierpnia 2016 roku organizowana jest XXIV Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna.

Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem Miłosierni bądźcie. Z racji trwającego Roku Miłosierdzia, codziennie na pątniczym szlaku będą niesione relikwie Bł. ks. Michała Sopoćki.

Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze.

Zapisy na Pielgrzymkę będą przyjmowane w dniach od 18 lipca do 11 sierpnia br. w parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00. Wymagany jest paszport.

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 788 920 208 oraz na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.