NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII Niedziela Zwykła

| dodał:

Obraz Matki Bożej Różanostockiej namalowany w 1929, źródło: Wikipedia

1. Dziś zakończenie 36-stej Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej Mszą św. o godz. 17.00 w Różanostockim Sanktuarium. W duchu i modlitwie łączmy się z pątnikami naszej parafii licznie zgromadzonymi u stóp Matki Bożej Różanostockiej.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.

b) we środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. na Piotra i Pawła będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę w Uroczystość Piotra i Pawła są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o solenizantach, a wśród nich o naszym organiście Panu Piotrze.

c) w czwartek zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego.

d) w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zakończone Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem zbiórka do puszek na dom opieki prowadzony przez siostry Katarzynki ze św. Lipki.

3. Informujemy, że od 1 lipca, w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. w niedziele i święta w czasie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano. Księża przebywający na urlopach będą odprawiać intencje mszalne zapisane na czas urlopu. W tych intencjach będziemy się łączyć w modlitwie każdego dnia w naszym kościele.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Komunikaty:

a) Dnia 28 lipca 2016 roku na Jasną Górę przybędzie Papież Franciszek. O godz. 10.30 będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Na tę uroczystość Biskupi Polscy zapraszają wszystkich wiernych, wspólnoty rodzinne i kościelne. Wierni przybywający na Jasną Górę zajmą miejsca w czterech, dużych sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy Błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy. Informujemy, że do tych miejsc nie potrzeba kart wejściowych. Organizatorzy uroczystości na Jasnej Górze zachęcają, aby do Częstochowy przybyć pociągiem. Dla autobusów i samochodów osobowych będą wyznaczone specjalne parkingi.