NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XI niedziela zwykła

| dodał:

Pierre Paul Rubens, Le Repas chez Simon, vers 1618-1620, Musée de l'Ermitage. Źródło: Wikipedia

1. Dziś z okazji przeżywanych Dni Sokółki o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Sokółki z udziałem władz miejskich na którą serdecznie zapraszamy.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Odpust św. Antoniego w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna. Błogosławieństwo dzieci
z racji Odpustu po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

Z okazji Odpustu w kaplicy św. Kazimierza będą przyjmowane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Antoniego. Zachęcamy też do nabywania świec wotywnych i obchodzenia wokół ołtarza św. Antoniego polecając w modlitwie swoje intencje Bogu przez pośrednictwo św. Antoniego. Świece będzie można nabywać przy ołtarzu św. Anny.

Bractwo św. Antoniego prosimy o pomoc przy obsłudze świec i wiernych. Wszystkim uczestnikom Odpustu życzymy jak najobfitszych łask za przyczyną św. Antoniego i zapraszamy na Odpust.

b) we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

c) w środę wspomnienie bł. Jolanty, Zakonnicy.

d) w czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

W czwartek 16 czerwca odbędą się obchody Dnia Papieskiego w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce. W programie: o godz. 9.30 recytacja wierszy o Janie Pawle II, o godz. 11.30 X Sokólski Bieg Pokoleń, o godz. 12.00 piknik integracyjny na boisku szkolnym.

Do udziału w obchodach Dnia Papieskiego Dyrekcja i uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce wszystkich serdecznie zapraszają.

e) w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

f) w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. Komunikaty:

a) W dniach 24-26 czerwca(piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Białostockie grupy wyruszają 24 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie.

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

Organizację Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej z naszej parafii zajmą się ks. Kamil i ks. Michał. Szczegółowe informacje organizacyjne Sokólskich Grup Pielgrzymkowych zostaną podane w przyszłą niedzielę.

b) Białostocki klub „Gazety Polskiej” zaprasza na spotkanie którego gościem będzie prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak na temat: „Węgry jako wzór przemian dla Polski”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 czerwca 2016. o godz. 17.00
w kawiarni LIRA przy ul. Grodzieńskiej 1. Wstęp wolny.

c) W piątek 17 czerwca zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD itp.).

Firma Green Office Ecologic współpracuje z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzięki zbiórce elektrośmieci realizuje projekty takie jak studnie, szkoły i szpitale w krajach potrzebujących.

Oddając zużyty sprzęt możemy pozbyć się kłopotu z jego utylizacją, a zarazem możemy dołożyć swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

Zużyty sprzęt przynosimy w piątek 17 czerwca na godz. 11.30 na parking przykościelny, skąd zostanie zabrany przez firmę utylizacyjną.