NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
X niedziela zwykła

| dodał:

Obraz w ołtarzu franciszkańskiej kaplicy w Nain w Izraelu - ?Wskrzeszenie syna wdowy?, XIX w. źródło: Wikipedia

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca oraz Dzień Dziękczynienia pod hasłem: „Chrzest Darem Miłosierdzia”. Po Sumie i Nabożeństwie Czerwcowym Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na miesiąc czerwiec:

a)Ogólna ? aby osoby starsze, zepchnięte na margines, a także samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarności.

b)Misyjna ? aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotkali formatorów, którzy żyją radością Ewangelii i przygotują ich z mądrością do przyszłej misji.

3.W tym tygodniu:

a)we środę ? wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

b)w czwartek ? po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie Czerwcowym odbędzie się spotkanie w Sali Pielgrzyma zorganizowane prze Civitas Christiana. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

c)w piątek ?wspomnienie św. Bogumiła, Biskupa i rozpoczęcie Konferencji Regionalnej Ruchu Matek w Modlitwie Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 22.00. Matki w Modlitwie zapraszamy.

d)w sobotę ? wspomnienie św. Barnaby, Apostoła oraz dalszy ciąg Konferencji Regionalnej Ruchu Matek w Modlitwie połączonej wspólną Mszą św. o godz. 10.00 z Pielgrzymką Seniorów Podlasia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.

Po Mszy św. Matki w Modlitwie będą realizowały swój program Konferencji w Sali na Nowej Plebanii natomiast Seniorzy w kościele odbędą adorację Najświętszego Sakramentu w formie koncertu chórów seniorów zakończoną Nabożeństwem Czerwcowym z Aktem Zawierzenia Sercu Jezusowemu seniorów, emerytów, rencistów i ich rodzin.

Do udziału w Konferencji Ruchu Matek w Modlitwie i Pielgrzymce Seniorów serdecznie zapraszamy.

e)w przyszłą niedzielę ? Msza św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona w intencji mieszkańców Sokółki z okazji Dni Sokółki. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.

Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.W zakrystii i przed kościołem na nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia” z ciekawymi artykułami.

5.Prenumeratorzy prasy katolickiej proszeni są o przedłużenie prenumeraty na II-gie półrocze 2016 r. Dzisiaj mija ostateczny termin.

6.W poniedziałek 23 maja odbył się pogrzeb śp. Stanisława Zajczyk. Wolą rodziny zmarłego było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty i wieńce ofiarować na remont kościoła. „Bóg zapłać” rodzinie za tę inicjatywę i ofiarę przeznaczoną na remont kościoła. Msza św. za śp. Stanisława Zajczyk zostanie odprawiona we wtorek 7.06.2016 r. o godz. 6.30.

7.Komunikaty: