NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Przeżywamy 9-tą niedzielę zwykłą. Mszę św. o godz. 11.30 odprawi dziś nowowyświęcony kapłan, nasz parafianin ks. Marek Solniczek. Będzie to jego pierwsza Msza św. zwana prymicyjną. Po Mszy św. ks. Marek udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.

Z racji prymicji nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencje mszalne zapisane na godz. 11.30 i 13.00 zostaną odprawione o godz.10.00.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na budowę kościoła w Smorgoniach na Białorusi prowadzona przez ks. Proboszcza tej parafii, któregoserdecznie witamy.

2. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. (także w dzisiejszą niedzielę) będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne, Nabożeństwo Majowe, od środy Nabożeństwo Czerwcowe i procesja wokół kościoła. Do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży.

a) w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

b) we wtorek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie Nabożeństwa Majowego.

c) we środę wspomnienie św. Justyna, Międzynarodowy Dzień Dziecka i rozpoczęcia Nabożeństwa Czerwcowego. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i święta również po Sumie. Zachęcamy do odprawienia Nabożeństwa Czerwcowego w rodzinach czy też we wspólnocie wiejskiej przy kapliczkach lub krzyżach.

Do wspólnej modlitwy w intencji dzieci naszej parafii zapraszamy dzieci i ich rodziców we środę na Mszę o godz. 18.00.

d) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała, według następującego porządku: o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Nabożeństwo Czerwcowe, Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, święcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Uczestników procesji, którzy gorliwie będą gorliwie uczęszczać na Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała czeka słodka niespodzianka.

e) w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00 i 18.00. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

f) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

W sobotę odbędzie się V-ta Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego Sanktuarium Eucharystycznego. Rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego o godz. 12.00, a zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem zawierzenia dzieci Chrystusowi Eucharystycznemu.

Do uczestnictwa w tej pielgrzymce zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii i całej Sokółki, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię św., oraz dzieci naszej parafii, które w tym roku mają pierwszą rocznicę. Dzieci przychodzą w strojach Pierwszokomunijnych na godz. 10.30. Komunia Święta i spowiedź tych dzieci w pierwszy piątek.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy do obsługi młodych pielgrzymów. Potrzebne będą służby porządkowe i medyczne. Na czas pielgrzymki parking przykościelny będzie zarezerwowany na autokarów przywożących dzieci pierwszokomunijne z archidiecezji.

g) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Przyszła niedziela to również Dzień Dziękczynienia pod hasłem: ,,Chrzest Darem Miłosierdzia”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W dniach od 3-5 czerwca przy naszej parafii odbędą się weekendowe rekolekcje, Kurs Nowe Życie, poprowadzony przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje zaadresowane są do osób, które chcą doświadczyć Boga jak i do tych, którzy nie wierzą, że jest to możliwe. Na tym kursie będzie można rozpocząć lub odnowić swoją relację z Bogiem. Informacje i zapisy w zakrystii u ks. Michała. Koszt uczestnictwa w rekolekcjach 60 zł. Zapraszamy.

5. W dniu 1 czerwca w środę o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.