NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy

| dodał:

Ikona Trójcy Świętej według Rublowa, źródło Wikipedia

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkół Podstawowych naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Ośrodek Caritas naszej Archidiecezji „Metanoia” w Czarnej Białostockiej.

2. W tym tygodniu: przeżywamy Biały Tydzień ze Mszą św. o godz. 18.00.

a )we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz dzień modlitwy za Kościół katolicki w Chinach.

b) we czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, po zakończeniu Procesji i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Intencje mszalne zapisane na godz. 10.00, będą odprawione o godz. 10.00, ale w kościele Wniebowzięcia NMP przy ulicy Targowej.

Główną Mszą św. Bożego Ciała będzie Msza św. o godz. 10.00 z udziałem obu parafii: Wniebowzięcia NMP i naszej św. Antoniego, odprawiona w kościele Wniebowzięcia NMP przy ulicy Targowej w Sokółce.

Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy wspólna Procesja Eucharystyczna ulicami Sokółki do czterech ołtarzy następującą trasą: od kościoła Wniebowzięcia NMP ulicą Targową, Sikorskiego, Mickiewicza, Grodzieńską przez dzwonnicę do Krzyża Misyjnego na placu przy naszym kościele.

Ołtarze na trasie Procesji przygotowują obie parafie. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: pierwszy przy ul. Sikorskiego, przy tym samym bloku co zawsze ? naprzeciwko Starostwa i przy Krzyżu Misyjnym na placu przy kościele. Pozostałe dwa ołtarze przygotowuje parafia Wniebowzięcia NMP.

Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem wdzięczności za tę Obecność.

Uczestników Procesji prosimy o przygotowanie się do Procesji. Należy zadbać o sprzęt procesyjny i o stroje. W Procesji Bożego Ciała biorą udział dzieci, które miały Pierwszą Komunię świętą w swoich strojach. Sprzęt procesyjny ? chorągwie i feretrony trzeba przewieźć do kościoła Wniebowzięcia NMP przy ul. Targowej przed Mszą św. o godz. 10.00.

Nad przebiegiem i porządkiem procesji niech czuwają służby porządkowe i harcerze. Młodzież żeńską prosimy o zgłaszanie się do trzymania wstążek przy chorągwiach, a młodzież gimnazjalna, bierzmowana w tym roku do niesienia sztandarków różańcowych. Bardzo prosimy, aby na trasie procesji udekorować mieszkania i domy. Sklepy niech będą pozamykane w dniu Bożego Ciała.

Po zakończeniu Procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Podczas Oktawy po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem Majowym oraz procesją dookoła kościoła.

Do udziału w nabożeństwach Oktawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci i młodzieży.

We czwartek na Boże Ciało przypada też Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach w modlitwie.

c )w piątek, Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Sokółce połączone z 65-leciem Straży Pożarnej w Sokółce i nadaniem Sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Msza św. w intencji Straży Zawodowej i Ochotniczej Powiatu Sokólskiego i Województwa Podlaskiego i ich rodzin zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek o godz. 10.30 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego z udziałem centralnych władz Pożarniczych i Państwowych, kompanii honorowej i orkiestry dętej.

Po Mszy św. dalszy program uroczystości na palcu przed Komendą Powiatowej Straży w Sokółce. Do udziału w tych uroczystościach i do wspólnej modlitwy w intencji strażaków wszystkich serdecznie zapraszamy.

d) w sobotę, w Archikatedrze Białostockiej, czyli Farze o godz. 11.00 święcenia kapłańskie sześciu diakonów wśród nich naszego parafianina Marka Solniczka i pełniących w naszej parafii posługę diakońską Łukasza Ruminowicza i Jarosława Kalinowskiego.

e) w przyszłą niedzielę, o godz. 11.30 Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Marek Solniczek, neoprezbiter na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. ks. Marek zgromadzonym wiernym udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Z racji prymicji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencje mszalne zapisane na godz. 11.30 i 13.00 będą odprawione o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę kościoła w Smorgoniach na Białorusi.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego z Nowej Plebanii za ofiarę złożoną na ten cel.

We wtorek ubiegłego tygodnia odbył się pogrzeb śp. Wojciecha Drewniaka. Wolą rodziny zmarłego było, aby pieniądze przeznaczone na wieńce i kwiaty ofiarować na remont kościoła. „Bóg zapłać” rodzinie za tę inicjatywę i ofiarę przeznaczoną na remont kościoła. Msza św. w intencji śp. Wojciecha Drewniaka zostanie odprawiona we wtorek 24 maja o godz. 6.30.

4. W dniach od 3-5 czerwca przy naszej parafii odbędą się weekendowe rekolekcje, Kurs Nowe Życie, poprowadzony przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje zaadresowane są do osób, które chcą doświadczyć Boga jak i do tych, którzy nie wierzą, że jest to możliwe. Na tym kursie będzie można rozpocząć lub odnowić swoją relację z Bogiem. Informacje i zapisy w zakrystii u ks. Michała. Koszt uczestnictwa w rekolekcjach 60 zł. Zapraszamy.

5. Komunikaty:

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne Duszpasterstwa Rodzin 29 maja 2016 roku. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 15.00 w Sanktuarium w Świętej Wodzie. Po mszy spotkanie przy ognisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.