NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek ? drugi Dzień Zielonych Świąt ? Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła ? dzień chorych w naszej parafii oraz dzień modlitwy za naszą Ojczyznę. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 11.30, 16.00 dla dzieci i 18.00.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji chorych naszej parafii, podczas której chorym zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź chorych w kościele od godz. 9.45. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła na tę Mszę św. Będzie to Msza św. składkowa.

Msza św. o godz. 18.00 jutro zostanie odprawiona za Ojczyznę.

b)we środę? dzień Bierzmowania młodzieży klas III-cich gimnazjalnych w naszej parafii. Bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki we środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Spowiedź kandydatów do Bierzmowania, ich świadków, rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie kandydatów do Bierzmowania w kościele. Będzie to próba generalna.

Z racji Bierzmowania Nabożeństwo Majowe we środę zostanie odprawione o godz. 17.30 wraz z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W związku z Bierzmowaniem w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania klas III-cich Gimnazjum w Sali Pielgrzyma. Natomiast po wieczornej Mszy św. w poniedziałek zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej do sprzątania i dekorowania kościoła.

c) we czwartek ? Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tegoroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów naszej Archidiecezji odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, z udziałem kapłanów całej Archidiecezji Białostockiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego i Biskupa Henryka Ciereszko.

Rozpoczęcie Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów o godz. 14.00. Prosimy wiernych naszej parafii o modlitwę w intencji naszych kapłanów i wszystkich kapłanów i biskupów. W tej intencji zostaną odprawione Nieszpory Eucharystyczne.

d) w przyszłą niedzielę ? Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 w przyszłą niedzielę, dzieci naszej parafii z klas III-cich Szkół Podstawowych, przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

Spowiedź tych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.00. Rodzicom przypominamy, aby przyjęcie pierwszokomunijne odbyło się bez alkoholu.

e) we czwartek ? 26 maja ? będziemy przeżywali wspólnie z parafią Wniebowzięcia NMP, Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku rozpoczęcie uroczystości wspólną Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Wniebowzięcia NMP przy ul. Targowej w Sokółce, a zakończenie wspólną procesją przy naszym Krzyżu Misyjnym na placu przykościelnym.

W duchu wiary, modlitwy i adoracji wspólnie uczcijmy Chrystusa obecnego wśród nas w Eucharystii.

3. Trwają prace remontowe w kościele. Za ofiary złożone na ten cel
w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „ Bóg zapłać” też za ofiary złożone na remont kościoła na tacę w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy kwotę 11.575 zł 5? i 20 euro centów.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia” z aktualnymi i pożytecznymi artykułami. Warto nabyć.