NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI niedziela wielkanocna

| dodał:

Nabożeństwo Majowe

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Sumie i Nabożeństwie Majowym ? Procesja Eucharystyczna.

O godz. 18.00 dziś Msza św. w intencji maturzystów na którą maturzystów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, serdecznie zapraszamy.

2.Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na maj:

a)ogólna ? aby we wszystkich krajach świata kobiety były poważane
i szanowane, a ich niezastąpiony wkład w życie społeczne był doceniany.

b)misyjna ? aby w rodzinach, wspólnotach i grupach rozpowszechniał się zwyczaj odmawiania modlitwy różańcowej w intencji ewangelizacji i pokoju.

3.W tym tygodniu:

a)w poniedziałek ? wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

b)we wtorek ? Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ? Głównej Patronki Polski oraz 225-ta rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. program patriotyczny w parku przy Kinie „Sokół” podczas którego Park Miejski otrzyma imię Porucznika Władysława Borysewicza z Sokółki ? żołnierza niezłomnego.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

c)we środę ? wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków.
W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom. Uroczyste obchody Święta Strażaków odbędą się w Sokółce 27-go maja.

d)w czwartek ? Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz dzień imienin ks. Filipa, zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 17.30. Modlitwę indywidualną i wspólną włączmy się w przeżywanie tego dnia.

e)w piątek ? pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i będzie odprawiana z Nabożeństwem Majowym. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny. W Nowennie biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, we środę 18 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00.

f)w sobotę ? pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zBiałostockiejKatedry o godz. 7.30 wyruszy XXIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce

g)w przyszłą niedzielę ? Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W związku z tą uroczystością w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. W poniedziałek o dobre urodzaje będzie odprawiona procesja błagalna do Krzyża Misyjnego o godz. 17.30, we wtorek i środę o dobre urodzaje będziemy się modlić podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego i naszego Księdza Proboszcza, którym w modlitwach wypraszajmy obfite Boże łaski.

Z racji, że w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, z niedzieli 8-go maja została przeniesiona na poniedziałek 9-go maja.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła.

4.„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła.

5.Informujemy, że są przyjmowane intencje mszalne na miesiąc lipiec
i sierpień, które będą odprawiane przez naszych kapłanów na urlopie. Intencje tych Mszy św. będą zapowiadane w naszym kościele o ustalonej godzinie.

6.Dnia 28 maja 2016 roku w Archikatedrze Białostockiej diakon Marek Solniczek, nasz parafianin, zamierza przyjąć Święcenia Prezbiteratu, czyli Kapłańskie. Osobę diakona Marka Solniczka zawierzamy Jezusowi Chrystusowi i polecamy waszej trosce i waszym modlitwom. Ewentualne uwagi dotyczące diakona Marka kierować do Księdza Proboszcza.

7.Komunikaty: