NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejsza V-ta Niedziela Wielkanocna kończy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Z tej racji gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Kamila Kochanowskiego, naszego parafianina, współpracownika AWSD w Białymstoku jako pełniącego posługę Zarządcy Domu Rekolekcyjno-Wczasowego w Studzienicznej.

Ks. Kamil będzie dziś z nami na modlitwie i zbierze ofiary na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku. Jak zawsze niech nasze serca i dłonie będą otwarte w tej sprawie.

Dziś po każdej Mszy św. w kaplicy św. Kazimierza są zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o zdrowie i ocalenie dobytku, a po Sumie będą odprawiane okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.

Uroczystość św. Jerzego z racji niedzieli jest przeniesiona na wtorek ? na 26 kwietnia.

W związku z decyzją papieża Franciszka o zorganizowaniu specjalnej zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy, dziś przed kościołem zbiórka ofiardo puszek na Ukrainę.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Święto św. Marka, Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje. W związku ze świętem św. Marka, jutro przed wieczorną Mszą św., o godz. 17.30 odbędzie się procesja przebłagalna z modlitwą o dobre urodzaje do Krzyża misyjnego.

b) we wtorek Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku. Porządek Mszy św. według dnia powszedniego.

c) w czwartek w naszym kościele dzień skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej.

W programie:

godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu,

godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne,

godz. 18.00 Msza św.

Po Mszy św. konferencja w Sali Pielgrzyma, prowadzona przez Ks. Prałata Tadeusza Żdanuka.

d) w piątek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy, Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II Wojny Światowej oraz 37 rocznica święceń biskupich J. E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, któremu wypraszajmy obfite Boże łaski w Jego pasterskim posługiwaniu.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela maja i rozpoczęcie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele będzie odprawiane przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta również po Sumie.

Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy okazji majowego zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do codziennego uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele.

Z racji pierwszej niedzieli, po Sumie i majowym, Procesja Eucharystyczna.

3. Za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na remont kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na ten cel dla Kółek Różańcowych:

z ul. Grodzieńskiej ofiara 500 zł,

z ul. Kołłątaja 41 ofiara 250 zł.

4. Komunikaty:

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zapraszają na spotkanie małżeństw pogłębiających swoją więź, przeżywających trudności, w kryzysie, w separacji, po rozwodzie. Celem spotkania jest „duszpasterskie towarzyszenie”, wysłuchanie, dowartościowanie, wsparcie, modlitwa. Spotkanie odbędzie się 1 maja 2016 roku w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. W programie: 17.00 Msza święta, 18.00 spotkanie w sali nr 12. Spotkania odbywają się cyklicznie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy
zBiałostockiejKatedrywsobotę 7 majaogodz.7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodych mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat na Dzień skupienia, który rozpocznie się w piątek 13 maja o godzinie 16.00 i zakończy w sobotę 14 maja o godz. 13.00.