NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV niedziela Wielkanocna

| dodał:

Witraż Chrystusa Dobrego Pasterza w kościele Jana Chrzciciela Ashfield, Źródło Wikipedia

1. Dzisiejsza IV-ta Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia”. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich powołanych do Służby Bożej i prośmy Boga, aby nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 13.00 uroczyste przyjęcie ośmiu chłopców, kandydatów do ministrantów. Kandydatów do ministrantów i ich rodziców serdecznie zapraszamy wraz z ks. Andrzejem do uczestnictwa w tej uroczystości.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Pomóż im” prowadzona przez przedstawicieli tej Fundacji z Białegostoku.

2. W tym tygodniu:

przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego i trwamy w atmosferze Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

a) we środę, piątek i sobotę przypadają Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

b) w sobotę Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

c)w przyszłą niedzielę z racji na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Białymstoku ? o czym słyszeliśmy z Odezwy Ks. Rektora AWSD.

Przypadająca w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku z racji niedzieli została przeniesiona na wtorek 26-tego kwietnia.

Natomiast w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o ocalenie dobytku.

Msza św. o godz. 8.30 w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona w intencji dyrekcji i pracowników Firmy Eko-Gril w Sokółce i ich rodzin.

3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę i w tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła. Na tacę w ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 11.040 zł i 10 $. „Bóg zapłać” za tę ofiarę. „Bóg zapłać” ofiarodawcom indywidualnym. Liczymy na dalszą pomoc i modlitwę w prowadzeniu prac konserwatorskich wnętrza kościoła.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia” z ciekawymi artykułami z życia kościoła naszej Archidiecezji i ważnymi informacjami, m.in.: o publikacji dotyczącej Wydarzenia Eucharystycznego w Sokółce.