NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna

| dodał:

Konrad Witz - Cudowny połów, ok. 1444, źródło: Wikipedia

1. W dzisiejszą III-cią Niedzielę Wielkanocną przypada VI-ta rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej racji o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. oddanie czci i hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym. Do wspólnej modlitwy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i pomordowanych w Katyniu wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) we środę Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Módlmy się za nich i za naszą Ojczyznę.

b) w sobotę o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

c) w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 uroczyste przyjęcie ośmiu chłopców kandydatów do ministrantów. Kandydatów do ministrantów i ich rodziców serdecznie zapraszamy wraz z ks. Andrzejem do uczestnictwa w tej uroczystości.

W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Pomóż im”. Fundacja „Pomóż im” prowadzi Domowe Hospicjum dla dzieci i pomaga dzieciom chorym na nowotwory.

3.Komunikaty:

Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.