NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

| dodał:

Michelangelo Merisi da Caravaggio - Niewierny Tomasz, źródło Wikipedia

1. Dziś II-ga Niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Mszą św. o godz. 15.00.

Po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

Dziś z racji Święta Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, uwrażliwiający nas na potrzeby duchowe i materialne naszych bliźnich. Osoby będące w potrzebie materialnej będziemy mogli wesprzeć składając ofiarę do skarbonki „Caritas”wystawionej w kościele.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na kwiecień:

a) Ogólna, aby drobni właściciele rolni otrzymywali sprawiedliwe wynagrodzenie za swoją cenną pracę.

b) Misyjna, aby chrześcijanie w Afryce świadczyli o miłości i wierze w Jezusa Chrystusa pośród konfliktów polityczno-religijnych.

3. W tym tygodniu: przeżywamy Tydzień Miłosierdzia,

a) w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25-tego marca z racji na Wielki Piątek. Msze św. na Zwiastowanie będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia, w którym dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za grzechy dzieciobójstwa. W tym dniu wiele osób w naszej Ojczyźnie podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby w ten sposób uratować poczęte życie ludzkie w łonie matki od zabójstwa.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Są wyłożone w kościele specjalne druki Duchowej Adopcji, które wypełniamy i składamy przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Główne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce jutro 4 kwietnia o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

b) we środę po wieczornej Mszy św. zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” spotkanie z ks. Stefanem Zdasienią, który wygłosi wykład pt. „Pojednanie owocem Miłosierdzia”. Chętnych serdecznie zapraszamy na to spotkanie do Sali Pielgrzyma na dzwonnicy.

c) we czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 17.30.

d) w przyszłą niedzielę ? przypada 6-sta rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej racji o godz. 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. dalszy ciąg programu pamięci przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym. Do wspólnej modlitwy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i pomordowanych w Katyniu wszystkich serdecznie zapraszamy.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiarę na remont kościoła.

4. Komunikaty:

Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

Dyrektor Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii KUL - „Powrót do źródeł". Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca 2016 roku w Lublinie, na terenie uczelni. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej absolwentpsychologii.kul oraz na Facebooku. Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród absolwentów psychologii KUL.