NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

| dodał:

Fresk Piera della Francesca (ok. 1465), Wikipedia

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00, a następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

Ze względu na zmianę czasu, od dziś Msze św. wieczorne w naszym kościele będą odprawione o godz. 18.00.

2. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. We wtorek, na trzeci dzień Świąt Wielkanocnych, jeśli dopisze pogoda o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie to Msza św. składkowa. Na cmentarz udajemy się prywatnie.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzi się przez 8 dni, czyli Oktawę. Pragniemy wypełnić te dni Oktawy uczestnictwem we Mszy św. i modlitwą.

5. We czwartek Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę, Święto Bożego Miłosierdzia i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Mszą św. o godz. 15.00.

Przed kościołem w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, tygodnia szczególnej naszej troski o ludzi będących w potrzebie duchowej i materialnej.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz dekorowaniu kościoła i sprzątaniu wokół kościoła. Dziękujemy służbie kościelnej.

„Bóg zapłać” Siostrze Teresie, Panu Maciejowi, Siostrom Eucharystkom oraz osobom towarzyszącym przy przygotowaniu Ciemnicy.

Szczególne słowa podziękowania składamy ks. Kamilowi, głównemu projektantowi Grobu Pańskiego i jego wykonawcy. Przy budowie pomagali: Panowie Roman Czeczkowski, Marian Zajkowski i Maciej Panow oraz młodzież.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego ? dla Kółek Różańcowych, osobom indywidualnym i od rodzin.

Bractwu św. Antoniego dziękujemy za posługę podczas Liturgii Triduum Paschalnego oraz czuwanie modlitewne przy Chrystusie.

„Bóg zapłać” Służbie Liturgicznej Ołtarza z ks. Andrzejem na czele, scholi młodzieżowej, harcerzom, Panu Organiście i chórowi kościelnemu za czynny udział w Liturgii.

9. We wtorek 29.03. o godz. 16.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce odbędzie się promocja książki ks. Dariusza Sańko „Życie to podróż. Pamiętniki z wypraw”.

Ks. Dariusz Sańko jest naszym parafianinem, który tragicznie zginął w górach Kaukazu. Prezentowana książka jest pamiątką z jego życia i wypraw. Serdecznie zapraszamy na jej promocję.

10. Na te Święta Zmartwychwstania Pańskiego niech Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

11.Komunikaty:

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada 4 kwietnia 2016 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W tym dniu modlimy się w intencji życia ludzkiego świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka.

Główne uroczystości będą miały miejsce 4 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 w katedrze białostockiej.Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii.