NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa

| dodał:

Giotto di Bondone - Wjazd do Jerozolimy (1303-1305), źródło - Wikipedia

1. Dziś Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.

Już tradycyjnie, dziś po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach. Odwiedzimy chorych w Wielką Środę od godz. 9.00

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który koncentruje nasze myśli i przeżycia na Triduum Paschalnym uobecniającym mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele:

a) Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00,

b) Wielka Sobota o godz. 19.00.

W Wielki Czwartek nie będzie Nieszporów Eucharystycznych.

3. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 rano w Bazylice Metropolitalnej w Białymstoku Msza św. Krzyżma i poświęcenie Olejów. W tej Mszy św. w Bazylice biorą udział kapłani i ministranci całej Archidiecezji. Nasi ministranci udadzą się na tę Uroczystość do Białegostoku autokarem.

4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i tradycyjnie przedłuża się go na Wielką Sobotę. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce Droga Krzyżowa w kościele.

5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 13.00, a następnie co 20 min. do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów po wsiach należy uzgodnić z księżmi. W Wielką Sobotę na wieczorne nabożeństwo o godz. 19.00 przynosimy świece. Ze świecami uczestniczymy w Liturgii Światła i Obrzędzie Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele Ciemna Jutrznia, modlitwa Kościoła psalmami. Zapraszamy.

7. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie po wieczornym Nabożeństwie będzie trwać do godz. 24.00.

Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia prowadzona przez dzieci i młodzież będzie przebiegać według porządku ustalonego z katechetami:

  • godz. 9.00-11.00 klasy gimnazjalne,
  • godz. 11.00-12.00 klasy I-II-V ? Szkoła Podstawowa,
  • godz. 12.00-13.00 klasy II-IV-VI ? Szkoła Podstawowa i Eucharystyczny Ruch Młodych.

8. W nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania adoracja całą noc. Do adoracji Pana Jezusa podczas Triduum Paschalnego wszystkich serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja i Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Następna Msza św. o godz. 10.00, a po niej Msze św. o godz. 11.30, 13.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 chrzest dzieci.

Uczestników procesji prosimy o przygotowanie się do procesji rezurekcyjnej. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

10. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli, wieczorna Msza św. będzie odprawiana w naszym kościele o godz. 18.00 z racji przejścia z czasu zimowego na letni.

11. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby remontowe naszego kościoła i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

„Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego z ul. Kołłątaja 48 za ofiarę złożoną na ten cel.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na remont kościoła. Zebraliśmy kwotę: 11.645 zł 5$ i 1 euro. Zebrane ofiary są sukcesywnie wydawane na potrzeby remontowe i porządkowe kościoła.