NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

Nicolas Poussin - Chrystus i jawnogrzesznica (1649)

1. Dziś V-ta Niedziela Wielkiego Postu, III-cia rocznica wyboru papieża Franciszka i rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii, które będą trwały cały tydzień. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Sokołowski dla dzieci i młodzieży, oraz ks. prof. Andrzej Dębski dla dorosłych. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże błogosławieństwo księżom prowadzącym rekolekcje i wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona dziś za żywych i zmarłych pszczelarzy sokólskich.

Dziś w naszej parafii Dzień Skupienia Narzeczonych. Rozpoczęcie tego Dnia Skupienia o godz. 15.00 w Sali Pielgrzyma konferencją, następnie o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą św. o godz. 17.00. Narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa serdecznie zapraszamy.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.

2. W tym tygodniu: przez cały tydzień będą trwały Rekolekcje Wielkopostne według następującego programu:

a) w poniedziałek, wtorek i środę Rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

Przez te trzy dni:

  • dzieci ze szkół podstawowych, zajęcia rekolekcyjne będą miały w kościele w godz. 8.00 - 9.30,
  • młodzież z gimnazjum, zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 11.00 - 12.30,
  • młodzież ze szkół średnich, zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 12.30 - 14.00,
  • młodzież studiująca i pracująca, rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

We środę o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę z udziałem młodzieży pracującej. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w ramach programu rekolekcyjnego we wtorek.

W tym tygodniu w sobotę nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży, a dla dzieci Drogi Krzyżowej nie będzie w piątek.

We wtorek pielgrzymka z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do naszego kościoła z udziałem we Mszy św. o godz. 17.00 i uzyskaniem odpustu Roku Miłosierdzia.

b) we czwartek, piątek i sobotę, Rekolekcje dla dorosłych. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00.

We czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 11.30, a w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w czasie rekolekcji po ostatniej Mszy św. południowej do wieczornej Mszy św. We czwartek Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.30.

W piątek, po Mszy św. wieczornej, Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W piątek, Dzień Imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi obfite Boże łaski w Jego pasterskim posługiwaniu ludowi naszej Archidiecezji.

W sobotę, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto mężczyzn oraz dzień imienin naszego ks. Józefa Seniora, ks. prałata Józefa Kuczyńskiego Seniora, Dziekana Sokólskiego i ks. Józefa Chitruka, o których pamiętajmy w naszych modlitwach. Msze św. na św. Józefa będą odprawiane według porządku rekolekcyjnego. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30 Gorzkie Żale.

Zakończenie Rekolekcji w Niedzielę Palmową.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, a także zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Rekolekcje to szczególny czas naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i sakramentalną spowiedź. Kapłani będą spowiadać podczas wszystkich zajęć rekolekcyjnych. Dlatego serdecznie prosimy o przystąpienie do spowiedzi podczas Rekolekcji, gdy będzie więcej kapłanów. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień.

c) w przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w naszym kościele Mszą św. o godz. 17.00. Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

3. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach. Odwiedzimy chorych w Wielką Środę od godz. 9.00.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W zakrystii i przed kościołem można nabyć czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

6. Komunikaty:

MSZA ŚWIĘTA z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w czwartek, 17 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się terminie 19 - 20 marca br. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W programie przewidziane są koncerty ewangelizacyjne, świadectwa, modlitwy uwielbienia oraz konkurs palm. W sobotę 19 marca rozpoczęcie o godz. 15.00, a w Niedzielę Palmową 20 marca o godz. 14.00. Niedzielne święto młodych zwieńczy Msza Święta sprawowana w Katedrze białostockiej o godz. 16.30.Więcej informacji na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Białymstoku.