NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

Pompeo Batoni - Powrót syna marnotrawnego (1773)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i IV-ta Niedziela Wielkiego Postu. Po Sumie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 w Sali Pielgrzyma spotkanie z rodzicami młodzieży klas III-ich gimnazjalnych naszej parafii, poświęcone przygotowaniu tej młodzieży do Bierzmowania.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na marzec:

a) Ogólna, aby rodziny znajdujące się w potrzebie otrzymały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i spokojnym otoczeniu, oraz o błogosławieństwo Boże w Rekolekcjach Wielkopostnych naszej parafii.

b) Misyjna, aby chrześcijanie dyskryminowani i prześladowani z powodu swojej wiary byli silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

3.W tym tygodniu:

a) we wtorek Międzynarodowy Dzień Kobiet. Złóżmy w tym dniu wszystkim kobietom dar naszej modlitwy i życzliwości.

b) we czwartek wspomnienie 40-stu Męczenników z Sebasty, dzień modlitwy za wszystkich mężczyzn. O dar wiary, męstwa i miłości dla nich.

c) w przyszłą niedzielę III-cia rocznica wyboru papieża Franciszka. W naszych modlitwach wypraszajmy Ojcu Świętemu obfitość Bożych łask oraz moc Ducha Świętego.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła.

Również w przyszłą niedzielę Dzień Skupienia Narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Sali Pielgrzyma, następnie o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie.

W przyszłą niedzielę, V-tą Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Rekolekcje będą trwały cały tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę zajęcia rekolekcyjne będą miały dzieci i młodzież, we czwartek, piątek i sobotę zajęcia rekolekcyjne będą mieli dorośli. Szczegółowy program rekolekcji będzie wywieszony w gablocie, zamieszczony na stronie internetowej parafii i zostanie podany w przyszłą niedzielę na ogłoszeniach.

4. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej po domach.

5. Trwają prace remontowe w kościele. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” pracownikom Zajazdu „Bakunówka” za ofiarę złożoną na remont kościoła.

6. Komunikaty:

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 13 i 14 marca 2016 roku w dolnym kościele p. w. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 13 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 14 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Jarosław Ciuchna.

Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

Stowarzyszenie «Otwarty Dom» Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocy. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 23 - 30 marca 2016 r. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 09.03.2016 o godz. 17:00 /środa/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8.

Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów:

Ireny Stankiewicz, Prezes stowarzyszenia, telefon: 695629678

Ewa Tyburczy, Skarbnik stowarzyszenia, telefon: 516142904