NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

James Tissot - Le figuier maudit (Brooklyn Museum)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych klas III-ich naszej parafii ze Szkół Podstawowych.

Po wieczornej Mszy św. dziś w kawiarni „Lira” w Sokółce koncert Grzegorza Kucharzewskiego poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. O godz. 17.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji na którą serdecznie zapraszamy.

Po Mszy św. w kawiarni „Lira” w Sokółce, Przystanek Historia, wykład pana Piotra Łapińskiego z IPN-u, poświęcony Żołnierzom Wyklętym-Niezłomnym na Białostocczyźnie. Następnie III-ci Marsz Pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego ulicami Sokółki z kawiarni „Lira” pod dawny budynek Powiatowej Komendy Milicji na ul. Dąbrowskiego.

b) we czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

c) w piątek Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej, oraz pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

d) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej dla młodzieży, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu Gorzkie Żale. Taca będzie przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w Sali Pielgrzyma spotkanie z rodzicami młodzieży klas III-ich gimnazjalnych naszej parafii, poświęcone przygotowaniu tej młodzieży do Bierzmowania.

3. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

4. Od dziś przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Przeżywając Wielki Post pamiętamy o naszych chorych i cierpiących pozostających w domach. Dla nich pragniemy zorganizować Spowiedź i Komunię Świętą Wielkanocną w Wielką Środę (23 marca) od godz. 9.00. Osoby do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, podając dokładny adres zamieszkania chorego.

6. Na Wielki Post kino „Sokół” w Sokółce przygotowało 2 ciekawe filmy o tematyce religijnej:

a) „Cierń Boga” ukazujący Chrystusa do końca wypełniającego wolę Ojca. Ten film będzie wyświetlany od 19.03. do 23.03.2016 o godz. 18.30.

b) „Bernadetta. Cud w Lourdes” przedstawiający historię objawienia Matki Bożej w Lourdes i jego wpływ na ludzi. Ten film będzie wyświetlany w dniach 29.03. oraz 30.03.2016 o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na plakatach. Zachęcamy do obejrzenia tych filmów.

7. Komunikaty:

Na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej, Miasto Białystok otrzymało swego Patrona. Został nim błogosławiony ks. Michał Sopoćko, uroczyście ogłoszony 15 lutego 2016 r.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (piątek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystościach wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 -7- 8 marca br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Henryk Droździel z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch Ośrodkach:

I termin: 6-7-8 marca (niedziela  poniedziałek - wtorek) codziennie o godz. 19.30 kościół św. Rocha w Białymstoku
Poprowadzi ks. Piotr Sosnowski, Salezjanin z Różanegostoku.
Hasło rekolekcji: Wejdź w Miłosierdzie.
II termin: 13-14-15 marca (niedziela  poniedziałek - wtorek) codziennie o godz. 19.30 Archikatedra Białostocka. Poprowadzi o. Łukasz Kubiak, Dominikanin z Warszawy. Hasło rekolekcji: Brama Miłosierdzia.

Program rekolekcji: niedziela i poniedziałek, godz. 19:30 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym, konferencja po zakończeniu Eucharystii wtorek, godz. 19:30 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym