NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Przeżywamy II-gą Niedzielę Wielkiego Postu niedzielę solidarności z Misjonarzami, zwaną Niedzielą „Ad Gentes”. Z tej racji dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na misje.

Natomiast dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

Od tygodnia posługę diakońską w naszej parafii pełni diakon Jarosław Kalinowski. Serdecznie go witamy, otaczamy go naszą serdecznością i modlitwą. On też zbierze dzisiaj ofiary na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

2.W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Święto Katedry św. Piotra Apostoła, dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej jedności ze Stolicą Apostolską.

3. Ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.„Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na ten cel. Zebraliśmy na tacę kwotę 10.590 zł 1$ i 5?.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” sponsorowi, dzięki któremu mogliśmy zamontować dwa ekrany do wyświetlania tekstów pieśni w czasie liturgii. Mamy nadzieję, że one przyczynią się do nauczania nowych pieśni przez Pana Organistę i pomogą w śpiewie na nabożeństwach.

4. Dla nas wszystkich jest przykry problem śmieci na cmentarzu. Chociaż mamy wysypisko śmieci w Karczach, naszych sokólskich śmieci nie możemy tam wywozić, tylko do Studzianek co pociąga oczywiście zwiększone koszta, które zostały znowu podniesione.

W roku 2015 za wywóz śmieci cmentarnych zapłaciliśmy kwotę 60.045 zł. Śmieci cmentarne wiadomo z czego są. Wieńce, kwiaty, znicze, liście i inne dekoracje. Jest tego wielka masa. W ostatnim tygodniu MPO Sokólskie wywiozło z cmentarza ponad 20 ton tych śmieci. Pytamy ? czy, aż tak wiele musimy kupować tych kwiatów, wieńców i zniczy, by potem stawały się one śmieciami. Co gorsza, w ostatnim wywożeniu śmieci pracownicy MPO stwierdzili obecność starych dywanów, śmieci prywatnego pochodzenia. O czym to świadczy? Bądźmy gospodarzami odpowiedzialnymi za swój cmentarz.

W takiej sytuacji będziemy zmuszeni podnieść opłaty za usługi pogrzebowe i miejsce na cmentarzu, aby mieć fundusze na wywóz śmieci. Do tej pory robiliśmy wszystko, aby nie obciążać parafian tymi kosztami. Jednak obecna sytuacja dyktuje niejako nowe warunki. Prosimy też o życzliwe rady w tej sprawie.

Liczymy na pomoc Urzędu Miasta i Gminy, na terenie którego leży ten cmentarz.