NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

1. Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Po Sumie i wieczornej Mszy św. Gorzkie Żale.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.

Dziś o godz. 15.00 rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w Sali Pielgrzyma na dzwonnicy w naszej parafii. Zapisy na kurs w dniu rozpoczęcia.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie błogosławionego ks. Michała Sopoćki. Główne uroczystości ku Jego czci odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18.00.

b) we wtorek Msza św. o godz. 17.00 w naszym kościele zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich serdecznie zapraszamy.

c) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku. Niech nasze serca i dłonie będą otwarte w tej sprawie.

Przyszła niedziela, II Niedziela Wielkiego Postu, będzie też przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela „Ad Gentes”. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Misje.

3. Ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” dla Kółka Różańcowego kobiet pod wezwaniem Świętej Rodziny w Sokółce za złożoną ofiarę na ten cel.

4. Komunikaty:

Dnia 15 lutego br. o godz. 12.00 w Pałacu Branickich odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Białystok poświęcona ustanowieniu bł. ks. Michała Sopoćki Patronem Miasta Białegostoku.

Rekolekcje wielkopostne Nauczycieli i Wychowawców, odbędą się w dniach 19 - 21 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w parafii bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. Rekolekcje pt. „DZIECKO WRÓĆ DO DOMU” poprowadzi ks. Mariusz BORYS. W programie Eucharystia z homilią oraz konferencja duchowa. Zapraszamy do uczestnictwa.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w akcję"Poczta Miłosierdzia". Inicjatywa ta polega na napisaniu krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny, głodu, cierpienia i lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki stojącej w kościele przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie.