NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

Dziś przypada 13-sta rocznica śmierci Księdza Dziekana Tadeusza Kalinowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 49-ty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić!” Osobistą abstynencją, modlitwą o trzeźwość, dobrowolnym wyrzeczeniem włączmy się w przeżywanie tego Tygodnia.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na luty:

a) Ogólna: abyśmy troszczyli się o wszelkie stworzenie ? dar darmo dany ? i opiekowali się nim, chroniąc dla przyszłych pokoleń.

b) Misyjna: aby było więcej okazji do dialogu i spotkań pomiędzy chrześcijanami i ludami Azji.

3. W tym tygodniu:

a) we środę Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu, czasu rozważania Męki Pańskiej, doświadczania Bożego Miłosierdzia i naszej wewnętrznej odnowy.

Msze św. na Popielec będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak naszej pokuty i poprawy.

We Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitwy o ducha pokuty. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą Nabożeństwa Wielkopostne oraz Rekolekcje Parafialne.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale będą odprawiane według następującego porządku:

DROGA KRZYŻOWA:

  • dorośli w każdy piątek po wieczornej Mszy św.
  • młodzież w każdą sobotę po wieczornej Mszy św.
  • dzieci w każdy piątek o godz. 16.15

GORZKIE ŻALE:

  • dorośli w każdą niedzielę po Sumie i wieczornej Mszy św.
  • dorośli i dzieci w każdą środę o godz. 16.30

Przez okres Wielkiego Postu Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana we środy po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali we wsiach i w rodzinach.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tygodniu od V Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej.

Za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

b) we czwartek wspomnienie NMP z Lourdes i 24-ty Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otoczmy ludzi chorych i pracowników Służby Zdrowia.

Z okazji Światowego Dnia Chorego we czwartek w kaplicy sokólskiego szpitala o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i całej Służby Zdrowia w Sokółce, połączonego z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

c) w przyszłą niedzielę I Niedziela Wielkiego Postu. Po Sumie i wieczornej Mszy św. Gorzkie Żale.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w Sali Pielgrzyma na dzwonnicy w naszej parafii. Zapisy na kurs w dniu rozpoczęcia.Kurs Przedmałżeński będzie odbywał się przez 5 Niedziel Wielkiego Postu. Kandydatów do małżeństwa zapraszamy na kurs.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.

4.Komunikaty:

Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 12 - 14 lutego 2016 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI w dniu jego liturgicznego wspomnienia będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 15 lutego br. o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.