NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz 37 rocznica prekonizacji, to znaczy mianowania przez Stolicę Apostolską Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Biskupem Białostockim.

Z tej racji we wtorek Mszę św. o godz. 17.00 odprawi u nas Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Będzie się modlił w intencji sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii i w intencji własnej.

Tego dnia Msze św. będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice można nabywać w zakrystii.

Taca ze Święta Matki Bożej Gromnicznej będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

Tradycyjnie na Gromniczną pożegnanie żłóbka. Żłóbek i dekoracje świąteczne kościoła rozbieramy we środę po porannych Mszach Świętych. Do pomocy prosimy służbę kościelną i Bractwo św. Antoniego. Po rozebraniu dekoracji świątecznej kościoła wejdziemy z pracami konserwatorskimi do prezbiterium kościoła.

b) w środę wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, patrona cierpiących na choroby gardła i dróg oddechowych. Poświęcenie świec ku czci św. Błażeja i błogosławieństwo św. Błażeja po każdej Mszy św.

c) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

d) w piątek wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy oraz pierwszy piątek miesiąca. Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty po każdej Mszy św. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 6.30 i 17.00.

e) w sobotę wspomnienie św. Męczenników Japońskich Pawła Miki i Towarzyszy oraz pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele zakończona Apelem Jasnogórskim.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna w kościele.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

W przyszłą niedzielę przypada 13-sta rocznica śmierci Księdza Dziekana Tadeusza Kalinowskiego. W jego intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 49-ty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. We środę zakończyliśmy kolędę, której towarzyszyła atmosfera wiary i troski o Kościół, Ojczyznę oraz nasze sprawy lokalne.Mimo zmieniający się czasów i władz lokalnych oraz krajowych problemy życiowe w naszej wspólnocie pozostają te same, czasami nabierają na sile, co wcale nie ułatwia życia. Trzeba te problemy z Bożą pomocą pokonywać i uzdrawiać to nasze życie parafialne i społeczne mocą Chrystusa w szczególny sposób obecnego z nami w Eucharystii oraz Jego Ewangelią.

Na fundamencie wiary, tradycji Kościoła, patriotyzmie, troski o Kościół i Ojczyznę trzeba budować jedność wśród naszych polityków i władz naszego miasta i powiatu. Tworzyć nowe miejsca pracy dla młodych sokólszczan, usuwać zagrożenia płynące z nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków i nieodpowiedniego korzystania z Internetu. Dbać o zdrowe środowisko naturalne. Trzeba przenikać nasze życie społeczne duchem prawdziwej historii i bohaterstwa oraz wiary naszych poprzednich pokoleń. Trzeba być w Komunii z Bogiem, by żyć w sakramentalnej wspólnocie małżeńskiej, by szanować dzień święty i miejsca święte oraz dobrem i miłością ubogacić nasze życie parafialne w duchu Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy jeszcze raz Bogu i Wam Siostry i Bracia za tegoroczne kolędowanie i za wszelkie dobro, które stało się udziałem nas wszystkich.

Na potrzeby kościoła złożyliście na tegorocznej kolędzie ofiary w kwocie 164.620 zł. „Bóg zapłać” za te wszystkie ofiary oraz za ofiary złożone na kościół przez konto parafialne oraz za ofiary dla księży. Niech Matka Boża Sokólska i św. Antoni wypraszają obfitość Bożych łask dla nas wszystkich i umacniają to, co jest w nas dobre.

W tym roku planujemy przede wszystkim prowadzić prace konserwatorskie wewnątrz kościoła, aby w możliwie jak najkrótszym czasie zakończyć to dzieło. Planujemy zakończyć do lata instalację urządzeń wentylacyjnych i rekuperacyjnych na strychu kościoła. Większość urządzeń jest już zainstalowana.

Te wszystkie nasze plany, przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które będą udziałem naszej parafii oraz Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia zawierzamy jeszcze raz Jezusowi Chrystusowi obecnemu z nami, Matce Najświętszej i naszym modlitwom.