NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Wielki Koncert Kolęd

| dodał:

Dzisiaj w ... Sokółce

Dziś o godz. 18.30 w naszym kościele odbył się Wielki Koncert Kolęd. Tradycyjne, polskie kolędy, które dobrze znamy, wykonała młodzież naszej parafii wsparta młodymi muzykami z naszej archidiecezji.

Tuż przed wyznaczoną godziną "0" z radością mogliśmy zobaczyć rozmaitych ludzi, pod koniec dnia przychodzących do kościoła św. Antoniego. Dla wszystkich było jasne z jakiego działo się to powodu - za chwilę miał rozpocząć się zapowiadany wcześniej Wielki Koncert Kolęd. Czego pragnęli przychodzący, o czym myśleli? Tego nie sposób było zgadnąć. Nie było to jednak istotne, bowiem wszyscy dali się porwać muzyce.

Młodzi muzycy wykonali w większości tradycyjne polskie kolędy. Utwory, które dobrze znamy i w przeciwieństwie do innych pieśni kościelnych jesteśmy w stanie zaśpiewać nieco więcej niż jedną, osamotnioną w boju zwrotkę. Zdawało się, że każda z kolejnych kolęd przywołuje coraz to nowe wspomnienia, chociażby niedawnych świąt Bożego Narodzenia, wywołując na twarzach zebranych coraz więcej uśmiechów. Zwłaszcza, że wykonanie nieraz wymykało się poza utarty szablon i zaskakiwało inwencją. Zarówno twarze wykonawców, przejęte, lecz również radosne, jak i otwartość przybyłych, szybko ociepliły atmosferę i pozwoliły cieszyć się muzyką. Ta z kolei w piękny sposób zbliżała do tajemnicy narodzenia Jezusa, wyjaśnianej między utworami przez prowadzącego koncert ks. Michała. Budziło to pokój i zaufanie Jednorodzonemu, bo też i taki cel obrali sobie wykonawcy - aby oddać swoje życie Synowi Bożemu, przychodzącemu co prawda w ciemność, ale rozjaśniającemu ją bezdyskusyjnie.

Jak bardzo przeżywany czas nie byłby błogosławiony, musiał się kiedyś skończyć. Miejmy nadzieję, że pozostawił po sobie trwały ślad w postaci oddania życia Jezusowi lub uwierzenia w Jego przyjście. Serdecznie dziękujemy młodzieży naszej parafii za te piękne chwile oraz wspierającym ich muzykom. Podziękowania wędrują również ku ks. Michałowi Urbanowi za zorganizowanie tego pięknego koncertu. Gratulujemy Wam piękna, które dla nas z siebie i kolęd wydobyliście, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, mamy nadzieję na kolejne porcje :).

Zobacz w galerii, co Cię ominęło (lub poruszyło).